Main Menu
User Menu

Virginia Beach, Letecká stanice námořnictva Oceana [1954- ]

Naval Air Station Oceana / NAS Oceana

     
Název:
Name:
Letecká stanice námořnictva Oceana
Originální název:
Original Name:
Naval Air Station Oceana
Další názvy:
Other Names:
25.11.1940-16.08.1943 Naval Air Airfield ?
17.08.1943-15.02.1954 Naval Auxiliary Air Station Oceana
Obec:
Municipality:
Virginia Beach, Virginia
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
36°49'13.99"N 76°01'59.99"W
Vznik:
Established:
16.02.1954 premenovaním
Velitelé:
Commanders:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
01.08.1943-04.11.1943
Bombardovací peruť 111
Bombing Squadron 111
18.08.1943-18.01.1944
Bombardovací peruť 113
Bombing Squadron 113
14.10.1943-21.02.1944
Bombardovací peruť 114
Bombing Squadron 114
15.06.1944-17.09.1944
Bombardovací peruť 82
Bombing Squadron 82
16.06.1944-13.11.1944
Torpédová peruť 82
Torpedo Squadron 82
31.05.1945-DD.07.1946
Bombardovací peruť 153
Bombing Squadron 153
01.06.1945-02.07.1946
Bombardovací-stíhací peruť 153
Bombing-Fighter Squadron 153
01.06.1945-DD.08.1946
Stíhací peruť 153
Fighting Squadron 153
01.06.1945-02.07.1946
Torpédová peruť 153
Torpedo Squadron 153
DD.06.1946-15.11.1946
Torpédová peruť 74
Torpedo Squadron 74
01.09.1946-20.11.1950
Útočná peruť 25
Attack Squadron 25
15.11.1946-01.09.1948
Útočná peruť 2B
Attack Squadron 2B
06.08.1948-DD.08.1950
Stíhací peruť 23
Fighter Squadron 23
15.09.1948-05.11.1948
Útočná peruť 84
Attack Squadron 84
15.09.1948-05.11.1948
Útočná peruť 85
Attack Squadron 85
25.09.1948-22.11.1948
Stíhací peruť 62
Fighter Squadron 62
20.01.1949-18.09.1950
Stíhací peruť 62
Fighter Squadron 62
05.03.1949-DD.MM.RRRR
Útočná peruť 65
Attack Squadron 65
20.03.1949-09.08.1950
Stíhací peruť 63
Fighter Squadron 63
01.09.1950-DD.MM.RRRR
Stíhací peruť 41
Fighter Squadron 41
01.09.1950-18.09.1950
Stíhací peruť 42
Fighter Squadron 42
27.08.1951-01.04.1952
Stíhací peruť 42
Fighter Squadron 42
20.09.1951-01.04.1952
Útočná peruť 25
Attack Squadron 25
DD.09.1951-15.02.1952
Stíhací peruť 916
Fighter Squadron 916
11.02.1952-04.02.1953
Stíhací peruť 921
Fighter Squadron 921
15.02.1952-04.02.1953
Stíhací peruť 916
Fighter Squadron 916
01.04.1952-01.11.1953
Stíhací peruť 42
Fighter Squadron 42
01.04.1952-01.07.1959
Útočná peruť 25
Attack Squadron 25
11.06.1952-DD.MM.RRRR
Stíhací peruť 671
Fighter Squadron 671
11.06.1952-04.02.1953
Útočná peruť 859
Attack Squadron 859
04.02.1953-01.07.1955
Stíhací peruť 81
Fighter Squadron 81
04.02.1953-01.07.1955
Stíhací peruť 83
Fighter Squadron 83
04.02.1953-15.02.1954
Stíhací peruť 84
Fighter Squadron 84
04.02.1953-15.02.1954
Útočná peruť 85
Attack Squadron 85
01.11.1953-DD.MM.RRRR
Útočná peruť 42
Attack Squadron 42
15.02.1954-01.07.1955
Stíhací peruť 84
Fighter Squadron 84
15.02.1954-30.09.1994
Útočná peruť 85
Attack Squadron 85
01.06.1955-01.03.1958
Útočná peruť 16
Attack Squadron 16
01.06.1955-24.08.1966
Útočná peruť 76
Attack Squadron 76
01.07.1955-01.07.1959
Stíhací peruť 81
Fighter Squadron 81
01.07.1955-01.07.1955
Útočná peruť 66
Attack Squadron 66
01.07.1955-15.03.1965
Útočná peruť 66
Attack Squadron 66
01.07.1955-15.06.1966
Útočná peruť 83
Attack Squadron 83
01.07.1955-15.03.1966
Útočná peruť 86
Attack Squadron 86
03.09.1957-15.02.1966
Útočná peruť 72
Attack Squadron 72
DD.10.1957-21.03.1997
Útočná peruť 75
Attack Squadron 75
01.07.1959-10.03.1993
Útočná peruť 65
Attack Squadron 65
01.07.1959-01.05.1966
Útočná peruť 81
Attack Squadron 81
01.07.1961-15.02.1965
Útočná peruť 64
Attack Squadron 64
DD.04.1965-DD.08.1965
Útočná peruť 15
Attack Squadron 15
01.05.1966-15.11.1966
Útočná peruť 196
Attack Squadron 196
DD.05.1968-30.10.1992
Útočná peruť 176
Attack Squadron 176
07.10.1983-01.01.1991
Útočná peruť 55
Attack Squadron 55
DD.MM.1987-DD.MM.RRRR
Námořní skupina rozvoje zvláštního válčení
Naval Special Warfare Development Group
22.04.1988-DD.MM.RRRR
Smíšená stíhací peruť 12
Fighter Squadron Composite 12
DD.04.1998-DD.MM.RRRR
Úderná stíhací peruť 83
Strike Fighter Squadron 83
DD.MM.1998-DD.MM.RRRR
Úderná stíhací peruť 131
Strike Fighter Squadron 131
DD.MM.1999-DD.MM.RRRR
Úderná stíhací peruť
Strike Fighter Squadron 87
DD.MM.1999-DD.MM.RRRR
Úderná stíhací peruť 106
Strike Fighter Squadron 106
DD.MM.1999-DD.MM.RRRR
Úderná stíhací peruť 15
Strike Fighter Squadron 15

Zánik:
Cancelled:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
V roku 1997 mala základňa plochu 5916 acrov.

Letisko základne je známe ako Apollo Soucek Field
Zdroje:
Sources:
www.cnic.navy.mil
URL : https://www.valka.cz/Virginia-Beach-Letecka-stanice-namornictva-Oceana-1954-t88975#244492Verze : 0
MOD