Main Menu
User Menu

4. skupina stíhačů tanků [1942-1945]

4th Tank Destroyer Group

     
Název:
Name:
4. skupina stíhačů tanků
Originální název:
Original Name:
4th Tank Destroyer Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
26.10.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
01.09.1942-15.02.1943 ?, Camp Hood
15.02.1943-DD.MM.RRRR Tacoma, Fort Lewis
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Edison, Camp Kilmer
21.04.1944-21.04.1944 New York, New York Port of Embarkation
26.04.1943-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Browning, Samuel R. (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Stanton, Shelby L.: World War II Order of Battle: An Encyclopedic Reference to U.S. Army Ground Forces from Battalion through Division, 1939-1946, Stackpole Books, 2006
www.tankdestroyer.net
URL : https://www.valka.cz/4-skupina-stihacu-tanku-1942-1945-t197573#567547Verze : 1
MOD