Main Menu
User Menu

44. armádní sbor [1957-1970]

44th Army Corps / 44й армейский корпус

     
Název:
Name:
44. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
44-й армейский корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.06.1957
Předchůdce:
Predecessor:
44. střelecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
12.05.1970
Nástupce:
Successor:
29. armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.06.1957-DD.MM.1967 Leningradský vojenský okruh
DD.MM.1967-12.05.1970 Zabajkalský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
DD.06.1957-DD.MM.1967 Archangelsk, ? /
DD.MM.1967-12.05.1970 Ulan-Ude, ? /

Velitel:
Commander:
04.06.1957-16.03.1958 Duka, Michail Iljič ( )
16.03.1958-01.03.1963 Štykov, Nikolaj Georgijevič ( )
01.03.1963-DD.07.1967 Sněgov, Alexej Nikolajevič ( )
DD.07.1967-06.09.1969 Zvarcev, Alexandr Michajlovič ( )
06.09.1969-12.05.1970 Jaškin, Grigorij Petrovič ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/44-armadni-sbor-1957-1970-t196399#565181Verze : 2
MOD