Main Menu
User Menu

Severní vojenský okruh [1951-1960]

Northern Military District / Северный военный округ

     
Název:
Name:
Severní vojenský okruh
Originální název:
Original Name:
Северный военный округ
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1951
Předchůdce:
Predecessor:
Bělomořský vojenský okruh
Datum zániku:
Disbanded:
23.07.1960
Nástupce:
Successor:
6. armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1951-15.03.1953 Ministerstvo vojenství
15.03.1953-23.07.1960 Ministerstvo obrany
Dislokace:
Deployed:
01.07.1951-23.07.1960 Pětrozavodsk /
Velitel:
Commander:
01.07.1951-DD.05.1954 Mereckov, Kirill Afanasjevič (maršál Sovětského svazu)
DD.05.1954-04.04.1956 Kolpakči, Vladimir Jakovlevič (generálplukovník)
04.04.1956-23.07.1960 Stučenko, Andrej Trofimovič (generálplukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.07.1951-30.03.1952 31. střelecký sbor
DD.07.1951-DD.MM.1956 22. letecká armáda
30.03.1952-23.07.1960 6. armáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Sovětskaja Armija v gody "Cholodnoj vojny" (1946–1991 gg.). Tomsk, ITGU 2004.
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič - Slugin, Sergej Anatoljevič: Vooružennyje Sily SSSR posle Velikoj Otěčestvennoj vojny. Č. 1. Tomsk, INTL 2013.
URL : https://www.valka.cz/Severni-vojensky-okruh-1951-1960-t57256#515047Verze : 0
MOD