Main Menu
User Menu

Velitelství týlové oblasti skupiny armád Střed [1941-1942]

Army Group Rear Area Command Centre / Befehlshaber rückwärtiges Heeresgebiet Mitte

     
Název:
Name:
Velitelství týlové oblasti skupiny armád Střed
Originální název:
Original Name:
Befehlshaber rückwärtiges Heeresgebiet Mitte
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.07.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství týlové oblasti skupiny armád 102
Datum zániku:
Disbanded:
15.03.1942
Nástupce:
Successor:
Velící generál zajišťovacích jednotek a velitelství týlové oblasti skupiny armád Střed
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
05.07.1941-15.03.1942 Schenckendorff, Max (General der Infanterie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.08.1941-15.03.1942 286. zajišťovací divize
DD.08.1941-DD.12.1941 707. pěší divize
DD.10.1941-DD.11.1941 454. zajišťovací divize
DD.11.1941-DD.12.1941 Brigáda SS 1 Reichsführer-SS
24.12.1941-15.03.1942 Zajišťovací brigáda 203
DD.MM.1941-15.03.1942 Polní velitelství 191
05.02.1942-15.03.1942 Zajišťovací brigáda 201

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
od dubna do července 1942 velitelství označováno také jako Gruppe von Schenkendorff
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-tylove-oblasti-skupiny-armad-Stred-1941-1942-t189825#549833Verze : 5
MOD