Main Menu
User Menu

Velící generál zajišťovacích jednotek a velitelství týlové oblasti skupiny armád Střed [1942-1943]

Commanding General of Security Troops and Army Group Rear Area Command Centre / Kommandierender General der Sicherungstruppen und Befehlshaber im Heeresgebiet Mitte

     
Název:
Name:
Velící generál zajišťovacích jednotek a velitelství týlové oblasti skupiny armád Střed
Originální název:
Original Name:
Kommandierender General der Sicherungstruppen und Befehlshaber im Heeresgebiet Mitte
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.03.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství týlové oblasti skupiny armád Střed
Datum zániku:
Disbanded:
08.10.1943
Nástupce:
Successor:
Velící generál zajišťovacích jednotek a velitelství týlové oblasti Bělorusko
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
15.03.1942-06.07.1943 Schenckendorff, Max (General der Infanterie)
22.07.1943-30.09.1943 Kübler, Ludwig (General der Gebirgstruppe)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.03.1942-08.10.1943 286. zajišťovací divize
15.03.1942-08.10.1943 Polní velitelství 191

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
URL : https://www.valka.cz/Velici-general-zajistovacich-jednotek-a-velitelstvi-tylove-oblasti-skupiny-armad-Stred-1942-1943-t189827#549835Verze : 1
MOD