Main Menu
User Menu

Dělostřelecký protiletadlový oddíl I [1939-1944]

1st Artillery Anti-Aircraft Division / Delostrelecký protilietadlový oddiel I

     
Název:
Name:
Dělostřelecký protiletadlový oddíl I
Originální název:
Original Name:
Delostrelecký protilietadlový oddiel I
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.10.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
30.08.1944
Nástupce:
Successor:
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.10.1939-01.05.1940 Dělostřelecký pluk 153
01.05.1940-30.08.1944 Dělostřelecký protiletadlový pluk
Dislokace:
Deployed:
20.10.1939-01.10.1940 Žilina, kasárny /
01.10.1940-30.08.1944 Spišská Nová Ves, kasárny /

Velitel:
Commander:
20.10.1939-01.01.1940 Zámocký, Vojtech (Stotník)
15.06.1940-DD.08.1943 Zámocký, Vojtech (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
20.10.1939-01.09.1942 Lehká protiletadlová baterie 3
20.10.1939-01.10.1939 Světlometná protiletadlová baterie 12
20.10.1939-30.08.1944 Těžká protiletadlová baterie 1
20.10.1939-30.08.1944 Těžká protiletadlová baterie 2
01.10.1940-01.07.1942 Lehká protiletadlová baterie 4
01.08.1943-30.08.1944 Lehká protiletadlová baterie 4
01.07.1944-30.08.1944 Lehká protiletadlová baterie 3

Ručně vyplněné položky:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-protiletadlovy-oddil-I-1939-1944-t187729#545844Verze : 0
MOD