Main Menu
User Menu

Dělostřelecký protiletadlový pluk [1940-1944]

Artillery Anti-Aircraft Regiment / Delostrelecký protilietadlový pluk

     
Název:
Name:
Dělostřelecký protiletadlový pluk
Originální název:
Original Name:
Delostrelecký protilietadlový pluk
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Dělostřelecký pluk 153
Datum zániku:
Disbanded:
15.09.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.05.1940-03.05.1940 Hlavní vojenské velitelství
03.05.1940-15.09.1944 Velitelství vzdušných zbraní
Dislokace:
Deployed:
01.05.1940-15.09.1944 Trenčín, ? /

Velitel:
Commander:
01.05.1940-01.01.1942 Zadžora, Josef (Major)
01.01.1942-29.08.1944 Zadžora, Josef (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.05.1940-30.08.1944 Dělostřelecký protiletadlový oddíl I
01.05.1940-30.08.1944 Dělostřelecký protiletadlový oddíl II
01.05.1940-30.08.1944 Dělostřelecký protiletadlový oddíl III
01.10.1940-30.08.1944 Dělostřelecký protiletadlový oddíl VI
01.10.1940-30.08.1944 Světlometný protiletadlový oddíl IV

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-protiletadlovy-pluk-1940-1944-t75677#528406Verze : 0
MOD