Main Menu
User Menu

Veterinární oddělení [1950-1992]

Veterinary Service Section

     
Název:
Name:
Veterinární oddělení
Originální název:
Original Name:
Veterinární oddělení
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.08.1950
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1992
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
15.08.1950-31.12.1992 Hlavní týl
Dislokace:
Deployed:
15.08.1950-31.12.1992 Praha, ? /
Přednosta / náčelník:
Chief:
15.08.1950-DD.10.1955 Chládek, Vladimír (Brigádní generál)
DD.10.1955-DD.12.1971 Suk, Jiří (Plukovník)
DD.12.1971-03.10.1972 Hrušovský, Jozef (Podplukovník)
03.10.1972-01.05.1980 Hrušovský, Jozef (Plukovník)
01.05.1980-DD.07.1989 Hrušovský, Jozef (Generálmajor)
DD.07.1989-DD.MM.1991 Najman, Jan (Plukovník)
DD.MM.1991-31.12.1992 Čížek, Slavomír (Plukovník)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.MM.1967-31.10.1992 Vojenský veterinární výzkumný a doškolovací ústav
31.10.1992-31.12.1992 Vojenský veterinární ústav

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL : https://www.valka.cz/Veterinarni-oddeleni-1950-1992-t183687#536428Verze : 0
MOD