Main Menu
User Menu

Vojenská politická akademie [1972-1990]

Political Military Academy

Vojenská politická akadémia

     
Název:
Name:
Vojenská politická akademie
Originální název:
Original Name:
Vojenská politická akadémia
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1972
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1989
Nástupce:
Successor:
Vysoká vojenská pedagogická škola
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1972-15.12.1989 Hlavní politická správa
Dislokace:
Deployed:
01.09.1972-31.12.1989 Bratislava, Kutuzovove kasárne /

Velitel:
Commander:
01.09.1972-01.10.1973 Reindl, Jiří (Plukovník)
01.10.1973-01.05.1980 Reindl, Jiří (Generálmajor)
01.05.1980-31.12.1989 Reindl, Jiří (Generálporučík)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
01.10.1974-31.12.1989 Vojenská politická akadémia Klementa Gottwalda
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.09.1972-31.12.1989 VÚ 3204 Bratislava
Zdroje:
Sources:
https://www.vojenstvi.cz/vasedotazy_44.htm
Jiří Fidler, Lexikon ČSLA - Svazy a svazky, Euromedia Group, 320s, ISBN 978-80-242-7022-7
URL : https://www.valka.cz/Vojenska-politicka-akademie-1972-1990-t179701#527618Verze : 0
MOD