Main Menu
User Menu

Vojenská politická akademie [1972-1990]

Political Military Academy

Vojenská politická akadémia

     
Název:
Name:
Vojenská politická akademie
Originální název:
Original Name:
Vojenská politická akadémia
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1972
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1989
Nástupce:
Successor:
Vysoká vojenská pedagogická škola
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1972-31.12.1989 Hlavní politická správa
Dislokace:
Deployed:
01.09.1972-31.12.1989 Bratislava, Kutuzovove kasárne

Velitel:
Commander:
01.09.1972-01.10.1973 Reindl, Jiří (Plukovník)
01.10.1973-01.05.1980 Reindl, Jiří (Generálmajor)
01.05.1980-31.12.1989 Reindl, Jiří (Generálporučík)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
01.10.1974-31.12.1989 Vojenská politická akadémia Klementa Gottwalda
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.vojenstvi.cz/vasedotazy_44.htm
URL CZ: https://www.valka.cz/Vojenska-politicka-akademie-1972-1990-t179701#527618Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Political-Military-Academy-t179701#527618Version : 0
MOD
Studium od
Studied from
Studium do
Studied to
Fotografie
Photo
Jméno
Name
Stát
Country
DD.MM.1972 DD.MM.1976 - Boriščák, Tomáš
DD.MM.1980 DD.MM.1984 Viktorín, Jozef
DD.10.1987 DD.01.1990 - Knížek, Aleš
URL CZ: https://www.valka.cz/Vojenska-politicka-akademie-1972-1990-t179701#551146Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Political-Military-Academy-t179701#551146Version : 0
MOD