Main Menu
User Menu

II. skupina Stíhací eskadry 3 [1944-1945]

2nd Group of the 3rd Fighter Wing / II. Gruppe des Jagdgeschwaders 3 (II./JG 3)

     
Název:
Name:
II. skupina Stíhací eskadry 3
Originální název:
Original Name:
II. Gruppe des Jagdgeschwaders 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.11.1944
Předchůdce:
Predecessor:
II. skupina Stíhací eskadry 7
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.11.1944-08.05.1945 Stíhací eskadra 3
Dislokace:
Deployed:
25.11.1944-20.02.1945 Alperstedt, ?
20.02.1945-30.04.1945 Garz, Fliegerhorst Garz/Usedom /
30.04.1945-03.05.1945 Püttnitz, ?
03.05.1945-08.05.1945 Leck, Fliegerhorst Leck /

Velitel:
Commander:
21.11.1944-08.05.1945 Baeker, Gerhard (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.11.1944-08.05.1945 5. letka Stíhací eskadry 3
25.11.1944-08.05.1945 Štáb II. skupiny Stíhací eskadry 3

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/jagd/jg3.htm
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Stihaci-eskadry-3-1944-1945-t178387#524573Verze : 0
MOD