Main Menu
User Menu

Takashima, Tatsuhiko

Tatsuhiko Takashima / 高嶋辰彦

     
Příjmení:
Surname:
Takashima
Jméno:
Given Name:
Tatsuhiko
Jméno v originále:
Original Name:
高嶋辰彦
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálmajor
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
10.01.1897 Tokyo /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
24.09.1978 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
náčelník štábu 12. oblastnej armády
náčelník štábu Východného armádneho okresu
velitel 1. Taiwanského pluku
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
www.generals.dk
sakurataro.org
URL CZ: https://www.valka.cz/Takashima-Tatsuhiko-t177824#523523Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Tatsuhiko-Takashima-39640-23947-36784-24422-t177824#523523Version : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Takashima
Jméno:
Given Name:
Tatsuhiko
Jméno v originále:
Original Name:
高嶋辰彦
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-27.05.1918 vojenská akadémia
14.12.1922-27.11.1925 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.12.1918 podporučík
DD.MM.RRRR poručík
DD.MM.RRRR kapitán
DD.MM.RRRR Major
DD.MM.RRRR podplukovník
09.03.1939 plukovník
01.03.1943 generálmajor
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
20.11.1937-21.07.1938 Velitel : Válečné plánování 2. sekce 1. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
19.09.1938-09.03.1939 Velitel : Sekce vojenské historie 4. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
10.09.1938-09.03.1939 Velitel : Sekce strategie a taktiky 4. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
09.03.1939-02.12.1940 Velitel : Sekce vojenské historie 4. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
09.03.1939-02.12.1940 Velitel : Sekce strategie a taktiky 4. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu

Ručně vyplněné položky:
20.11.1937-21.07.1938 náčelník Vojnového plánovania 2. sekcie, 1. kancelárie, Generálneho štábu
10.09.1938-09.03.1939 poverený náčelník 10. sekcie (vojenská história), 4. kancelárie, Generálneho štábu
10.09.1938-09.03.1939 poverený náčelník 11. sekcie (stratégia a taktika), 4. kancelárie, Generálneho štábu
09.03.1939-DD.08.1940 náčelník 10. sekcie (vojenská história), 4. kancelárie, Generálneho štábu
09.03.1939-DD.08.1940 náčelník 11. sekcie (stratégia a taktika), 4. kancelárie, Generálneho štábu
DD.08.1940-02.12.1940 náčelník 12. sekcie (vojenská história), 4. kancelárie, Generálneho štábu
DD.08.1940-02.12.1940 náčelník 13. sekcie (stratégia a taktika), 4. kancelárie, Generálneho štábu
02.12.1940-DD.10.1941 velitel 1. Taiwanského pluku
DD.10.1941-05.11.1941 pridelený ku Generálnemu štábu
05.11.1941-24.04.1942 starśí štábny dôstojník 16. armády
24.04.1942-01.03.1943 inštruktor na Vojenskej škole Kunchuling
01.03.1943-16.12.1944 náčelník štábu 3. armády
19.12.1944-01.02.1945 zástupca náčelníka štábu Východného armádneho okresu
01.02.1945-01.03.1945 zástupca náčelníka štábu 12. oblastnej armády
01.03.1945-30.11.1945 náčelník štábu Východného armádneho okresu
01.03.1945-DD.09.1945 náčelník štábu 12. oblastnej armády
DD.11.1945-DD.MM.RRRR reserva
DD.12.1945-DD.MM.RRRR výslužba
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.generals.dk
sakurataro.org
URL CZ: https://www.valka.cz/Takashima-Tatsuhiko-t177824#523526Verze : 3
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Tatsuhiko-Takashima-39640-23947-36784-24422-t177824#523526Version : 0
MOD