Main Menu
User Menu

1. kancelář (operace) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu [RRRR-1945]

1st Bureau (Operations) of the Imperial Army General Staff Office / 第一局(事業)帝国陸軍参謀

     
Název:
Name:
1. kancelář (operace) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
Originální název:
Original Name:
第一局(事業)帝国陸軍参謀
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.MM.RRRR
Předchůdce:
Predecessor:
?
Datum zániku:
Disbanded:
DD.09.1945
Nástupce:
Successor:
?
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
DD.MM.RRRR-DD.09.1945 Kancelář Imperiálního armádního generálního štábu
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.09.1945 Tokyo, Ministerstvo Armády /
Přednosta / náčelník:
Chief:
11.05.1896-11.10.1897 Ijichi, Kōsuke (Rikugun Čúsa / 陸軍中佐)
11.10.1897-28.12.1898 Ijichi, Kōsuke (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
16.01.1899-25.04.1900 Tamura, Iyozo (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
25.04.1900-11.10.1900 Tamura, Iyozo (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
11.10.1900-05.05.1902 Ijichi, Kōsuke (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
05.05.1902-30.01.1905 Matsukawa, Toshitane (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
30.01.1905-21.02.1906 Matsukawa, Toshitane (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
21.02.1906-25.04.1906 neobsadené, vacant?
25.04.1906-21.12.1908 Matsukawa, Toshitane (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
21.12.1908-28.01.1909 Utsunomiya, Taro (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
28.01.1909-01.12.1909 Utsunomiya, Taro (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
01.12.1909-24.10.1911 Matsuishi, Yasuharu (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
24.10.1911-11.05.1914 Yuhi, Mitsue (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
11.05.1914-24.03.1916 Ono, Minobu (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
24.03.1916-15.01.1919 Ugaki, Kazushige (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
15.01.1919-25.07.1919 Mutō, Nobuyoshi (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
25.07.1919-08.02.1922 Kanaya, Hanzó (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
06.08.1923-01.05.1925 Kurosawa, Hitoshi (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
01.05.1925-26.07.1927 Araki, Sadao (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
26.07.1927-10.08.1928 Araki, Sadao (Rikugun Čúdžó / 陸軍中将)
10.08.1928-01.08.1931 Hata, Shunroku (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
01.08.1931-05.02.1932 Tatekawa, Yoshitsugu (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
12.12.1931-09.01.1932 Ninomiya, Harushige 1) (Rikugun Taišó / 陸軍大将)
05.02.1932-18.03.1933 Furushō, Motō (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
18.03.1933-01.08.1934 Furushō, Motō (Rikugun Čúdžó / 陸軍中将)
01.08.1934-15.03.1935 Imai, Kiyoshi (Rikugun Čúdžó / 陸軍中将)
15.03.1935-23.03.1936 Suzuki, Shigeyasu (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
23.03.1936-07.01.1937 Kuwaki, Takaaki (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
07.01.1937-01.03.1937 Ishiwara, Kanji (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.03.1937-27.09.1937 Ishiwara, Kanji (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
27.09.1937-12.01.1938 Shmomura, Sadamu (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
12.01.1938-13.09.1939 Hashimoto, Gun (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
13.09.1939-28.09.1940 Tominaga, Kyoji (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
28.09.1940-07.12.1942 Tanaka, Shinichi (Rikugun Čúdžó / 陸軍中将)
07.12.1942-15.10.1943 Ayabe, Kitsui (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
15.10.1943-14.12.1944 Sanada, Joichiro (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
14.12.1944-01.12.1945 Miyazaki, Suichi (Rikugun Čúdžó / 陸軍中将)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1. sekcia (výcvik)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 2. sekcia (organizácia a mobilizácia)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 2. sekcia (operácie a vojnové plánovanie)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 3. sekcia (obrana)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 3. sekcia (pevnosti)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 4. sekcia (manévre)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 4. sekcia (obrana)
Poznámka:
Note:
1)poverený vedením úradu
Zdroje:
Sources:
Pettibone, C. D., 2007, The organization and order of battle militaris in World War II, Vol. 4-Japan, Rochester, New York
URL : https://www.valka.cz/1-kancelar-operace-Kancelare-Imperialniho-armadniho-generalniho-stabu-RRRR-1945-t177542#522787Verze : 23
MOD