Main Menu
User Menu

2. sekce (operace a válečné plány) 1. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu [RRRR-1945]

2nd Section (Operations and War Plans) of the 1st Bureau Imperial Army General Staff Office / 第二節(操作と戦争計画)第一局帝国陸軍参謀

     
Název:
Name:
2. sekce (operace a válečné plány) 1. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
Originální název:
Original Name:
第二節(操作と戦争計画)第一局帝国陸軍参謀
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.MM.RRRR
Předchůdce:
Predecessor:
?
Datum zániku:
Disbanded:
DD.09.1945
Nástupce:
Successor:
?
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
DD.MM.RRRR-DD.09.1945 1. kancelář (operace) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.09.1945 Tokyo, Army Ministry /
Přednosta / náčelník:
Chief:
19.12.1908-01.04.1909 Suzuki, Soroku (Rikugun Čúsa / 陸軍中佐)
01.04.1909-20.12.1910 Suzuki, Soroku (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
20.12.1910-01.04.1912 Takayanagi, Yasutaro (Rikugun Čúsa / 陸軍中佐)
01.04.1912-10.04.1915 Takayanagi, Yasutaro (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
10.04.1915-02.05.1916 Mutō, Nobuyoshi (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
02.05.1916-10.06.1918 Kanaya, Hanzó (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
10.06.1918-10.08.1920 ?, ( )
10.08.1920-15.08.1922 Kurosawa, Hitoshi (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
15.08.1922-06.08.1923 Sakabe, Toshio (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
06.08.1923-02.03.1926 Hata, Shunroku (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
02.03.1926-28.12.1926 Ogawa, Tsunesaburo (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
28.12.1928-26.07.1927 Obata, Toshiro (Rikugun Čúsa / 陸軍中佐)
26.07.1927-10.08.1928 Obata, Toshiro (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
10.08.1928-01.08.1930 Imai, Kiyoshi (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.08.1930-01.08.1931 Suzuki, Shigeyasu (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.08.1931-10.02.1932 Imamura, Hitoshi (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
10.02.1932-11.04.1932 Obata, Toshiro (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
11.04.1932-01.08.1933 Suzuki, Yorimichi (Rikugun Čúsa / 陸軍中佐)
01.08.1933-01.08.1935 Suzuki, Yorimichi (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.08.1935-19.06.1936 Ishiwara, Kanji (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
19.06.1936-01.08.1936 Shimizu, Noritsune (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.08.1936-07.01.1937 Tominaga, Kyōji (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
07.01.1937-01.03.1937 nebosadené, vacant?
01.03.1937-26.10.1937 Mutō, Akira (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
26.10.1937-01.03.1938 Kawabe, Torashirō (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.03.1938-15.07.1938 Inada, Masazumi (Rikugun Čúsa / 陸軍中佐)
15.07.1938-12.10.1939 Inada, Masazumi (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
12.10.1939-28.09.1940 Okada, Juichi (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
28.09.1940-01.07.1941 Doi, Akio (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.07.1941-25.08.1941 Takushiro, Hattori (Rikugun Čúsa / 陸軍中佐)
25.08.1941-14.12.1942 Takushiro, Hattori (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
14.12.1942-02.08.1943 Sanada, Jōichirō (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
02.08.1943-20.10.1943 Sanada, Jōichirō (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
20.10.1943-12.02.1945 Takushiro, Hattori (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
12.02.1945-02.09.1945 Amano, Masakazu (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Vojenské plánovanie
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Manévre
DD.MM.1941-DD.09.1945 Síly
DD.MM.RRRR-DD.MM.1941 Logistika
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Pettibone, C. D., 2007, The organization and order of battle militaris in World War II, Vol. 4-Japan, Rochester, New York
https://sakurataro.org/db/参謀本部作戦課
URL : https://www.valka.cz/2-sekce-operace-a-valecne-plany-1-kancelare-Imperialniho-armadniho-generalniho-stabu-RRRR-1945-t177600#522906Verze : 30
MOD