Main Menu
User Menu

Sekce vojenské historie 4. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu [RRRR-1945]

Military History Section 4th Bureau of the Imperial Army General Staff / 戦史課 第四局 帝国陸軍参謀

     
Název:
Name:
Sekce vojenské historie 4. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
Originální název:
Original Name:
戦史課 第四局 帝国陸軍参謀
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.MM.RRRR
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.09.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
DD.MM.RRRR-DD.09.1945 4. kancelář (historie) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.09.1945 ?, Tokyo /
Přednosta / náčelník:
Chief:
01.04.1909-01.08.1909 Keiu, Machida (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.08.1909-30.11.1909 ?
30.11.1909-01.10.1910 Suzuki, Chōshi (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.10.1910-10.08.1920 ?
10.08.1920-08.02.1922 Okamoto, Ren'ichirō (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
08.02.1922-15.08.1922 Irie, Jinrokurō (Rikugun Šósa / 陸軍少佐)
15.08.1922-15.12.1923 Irie, Jinrokurō (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.08.1922-20.08.1924 Tsuneo, Nishida (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
20.08.1924-02.05.1926 Nakaoka, Yataka (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
02.05.1926-10.08.1928 ?
10.08.1928-01.08.1929 Okamura, Yasunji (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.08.1929-29.08.1929 neobsadené, vacant
29.08.1929-01.08.1930 Morita, Noburu (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.08.1930-01.08.1931 Nakajima, Tetsuzō (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.08.1931-18.03.1933 Maeda, Toshinari (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
18.03.1933-01.08.1933 ?
01.08.1933-05.03.1934 Yasui, Toji (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
05.03.1934-01.08.1934 Ishida, Morimasa (Rikugun Šósa / 陸軍少佐)
01.08.1934-10.02.1936 Ishida, Morimasa (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
10.02.1936-07.03.1936 nebsadená, vacant
07.03.1936-01.03.1937 Sogawa, Jirō (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.03.1937-22.08.1937 Nishihara, Issaku (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
22.08.1937-01.11.1917 ?
01.11.1937-01.03.1938 Kōichi, Abe (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.03.1938-19.09.1938 Fujimuro, Ryōsuke (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
19.09.1938-09.03.1939 Takashima, Tatsuhiko 1) (Rikugun Šósa / 陸軍少佐)
09.03.1939-02.12.1940 Takashima, Tatsuhiko (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
02.12.1940-15.10.1941 ?
15.10.1941-15.09.1942 Haruo, Konuma (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.09.1945 Skupina vojenské historie Sekce vojenské historie 4. kanceláře generálního štábu

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
1) poverený
Zdroje:
Sources:
Pettibone, C. D., 2007, The organization and order of battle militaris in World War II, Vol. 4-Japan, Rochester, New York
https://sakurataro.org/db/参謀本部戦史課
URL : https://www.valka.cz/Sekce-vojenske-historie-4-kancelare-Imperialniho-armadniho-generalniho-stabu-RRRR-1945-t188130#546665Verze : 20
MOD