Main Menu
User Menu

15. střelecká divize [1941-1957]

15th Rifle Division / 15-я стрелковая дивизия

     
Název:
Name:
15. střelecká divize
Originální název:
Original Name:
15-я стрелковая дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.08.1941
Předchůdce:
Predecessor:
15. motorizovaná divize
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1957
Nástupce:
Successor:
15. motostřelecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1941-01.03.1942 12. armáda
01.04.1942-01.05.1942 37. armáda
01.06.1942-01.07.1943 13. armáda
01.07.1943-01.12.1943 29. střelecký sbor
01.12.1943-01.04.1944 89. střelecký sbor
01.04.1944-01.05.1944 61. armáda
01.05.1944-01.07.1944 65. armáda
01.07.1944-09.05.1945 18. střelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
04.09.1941-25.06.1943 Slyškin, Afanasij Nikitovič (Geněral-major / Генерал-майор)
26.06.1943-14.07.1943 Džandžava, Vladimir Nikolajevič (Polkovnik / Полковник)
15.07.1943-07.08.1943 Bulgakov, Vasilij Ivanovič (Polkovnik / Полковник)
08.08.1943-28.03.1945 Grebennik, Kuzma Jevdokimovič (Geněral-major / Генерал-майор)
29.03.1945-09.05.1945 Varjuchin, Andrej Petrovič (Polkovnik / Полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/6fO8qg
https://www.polk.ru/forum/index.php?showtopic=2054
URL : https://www.valka.cz/15-strelecka-divize-1941-1957-t177775#523375Verze : 0
MOD