Main Menu
User Menu

89. střelecký sbor [1943-1945]

89th Rifle Corps / 89-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
89. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
89-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
07.09.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.09.1943-DD.05.1945 61. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
18.09.1943-27.02.1944 Chaljuzin, Grigorij Alexejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
28.02.1944-07.10.1944 Janovskij, Alexandr Jakovlevič (Geněral-major / Генерал-майор)
08.10.1944-09.05.1945 Sijazov, Michail Alexandrovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1943-01.11.1943 415. střelecká divize
07.09.1943-13.10.1943 1. gardová výsadková divize
01.12.1943-01.04.1944 15. střelecká divize
01.03.1944-01.04.1944 415. střelecká divize
01.01.1945-29.05.1945 311. střelecká divize
18.02.1945-20.03.1945 234. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Varšavský střelecký sbor
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/ELJ4zg
https://goo.gl/4v3tlv
https://www.grwar.ru/persons/persons.html?id=4486
URL : https://www.valka.cz/89-strelecky-sbor-1943-1945-t177429#522475Verze : 1
MOD