Main Menu
User Menu

37. armáda [1941-1946]

37th Army

37-я армия

     
Název:
Name:
37. armáda
Originální název:
Original Name:
37-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.11.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
12.06.1946
Nástupce:
Successor:
10. mechanizovaná armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.11.1941-DD.07.1942 Jižní front
DD.07.1942-DD.08.1942 Donská skupina vojsk
DD.08.1942-DD.01.1943 Severní skupina vojsk
DD.01.1943-DD.09.1943 Severokavkazský front
DD.09.1943-DD.10.1943 Stepní front
DD.10.1943-DD.01.1944 2. ukrajinský front
DD.01.1944-DD.12.1944 3. ukrajinský front
DD.12.1944-DD.06.1945 Hlavní stan nejvyššího velení
DD.06.1945-09.06.1946 Jižní skupina vojsk
Dislokace:
Deployed:
15.11.1941-DD.08.1944 východoevropské válčiště
DD.08.1944-DD.12.1944 středomořské válčiště
DD.12.1944-DD.06.1946 Sofie, ? /

Velitel:
Commander:
15.11.1941-DD.06.1942 Lopatin, Aleksandr Iljič ( )
DD.06.1942-DD.05.1943 Kozlov, ? ( )
DD.05.1943-DD.07.1943 Korotějev, Konstantin Apollonovič ( )
DD.07.1943-DD.08.1943 Filatov, ? ( )
DD.08.1943-DD.08.1943 Ryžov, Aleksandr Ivanovič ( )
DD.08.1943-DD.10.1944 Šarochin, Michail Nikolajevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
DD.10.1944-09.06.1946 Birjuzov, Sergej Semjonovič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1942-24.01.1942 96. střelecká divize
24.01.1942-DD.02.1942 14. gardová střelecká divize
DD.01.1942-15.07.1942 5. jezdecký sbor
01.04.1942-01.05.1942 15. střelecká divize
23.05.1942-DD.12.1942 446. smíšený letecký pluk
DD.07.1942-DD.03.1943 2. gardová střelecká divize
13.10.1942-17.12.1942 10. střelecký sbor
DD.03.1943-DD.06.1943 9. horská střelecká divize
DD.05.1943-DD.07.1943 11. gardový střelecký sbor
DD.09.1943-DD.11.1943 1. mechanizovaný sbor
06.11.1943-01.01.1944 20. tankový sbor
DD.03.1944-DD.11.1944 6. gardový střelecký sbor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 451. samostatná armádní spojovací letka

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
URL : https://www.valka.cz/37-armada-1941-1946-t79823#292847Verze : 1
MOD