Main Menu
User Menu

20. střelecký sbor [1943-1945]

20th Rifle Corps / 20-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
20. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
20-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.02.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.RRRR
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
23.02.1943-DD.MM.1943 18. armáda
01.01.1944-31.03.1944 7. armáda?
01.04.1944-30.06.1944 ?
01.07.1944-DD.MM.RRRR 28. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
23.02.1943-26.02.1943 Petrakovskij, Anatolij Josifovič (Geněral-major / Генерал-майор)
27.02.1943-16.03.1943 Grečkin, Alexej Alexandrovič (Geněral-major / Генерал-майор)
27.03.1943-04.11.1943 Gordějev, Dmitrij Vasiljevič (Geněral-major / Генерал-майор)
05.11.1943-11.05.1945 Švarev, Nikolaj Alexandrovič (Geněral-major / Генерал-майор)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
DD.11.1945-DD.06.1946 Sijazov, Michail Alexandrovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
DD.12.1943-DD.MM.RRRR Boženko, Afanasij Ivanovič (Polkovnik / Полковник)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/rxIMKB
https://goo.gl/0img6L
https://goo.gl/S0ztls
https://goo.gl/x8QRPQ
https://goo.gl/f2HZPS
https://goo.gl/S1a75u
https://goo.gl/VbA1Me
https://goo.gl/zaZzM0
https://goo.gl/crb8rK
URL : https://www.valka.cz/20-strelecky-sbor-1943-1945-t177743#523267Verze : 0
MOD