Main Menu
User Menu

I. skupina Bombardovací eskadry 53 [1944-1945]

1st Group of the 53rd Bomber Wing / I. Gruppe des Kampfgeschwaders 53 (I./KG 53)

     
Název:
Name:
I. skupina Bombardovací eskadry 53
Originální název:
Original Name:
I. Gruppe des Kampfgeschwaders 53
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.09.1944
Předchůdce:
Predecessor:
III. skupina Bombardovací eskadry 3
Datum zániku:
Disbanded:
15.03.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
09.09.1944-DD.12.1944 Varrelbusch, Einsatzhafen Varrelbusch /
DD.12.1944-15.03.1945 Leck, Fliegerhorst Leck /

Velitel:
Commander:
15.10.1944-15.03.1945 Vetter, Martin (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/kampf/kg53.htm
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Bombardovaci-eskadry-53-1944-1945-t173041#514087Verze : 1
MOD