Main Menu
User Menu

II. skupina Bombardovací eskadry 153 [1936-1939]

2nd Group of the 153rd Bomber Wing / II. Gruppe des Kampfgeschwaders 153 (II./KG 153)

     
Název:
Name:
II. skupina Bombardovací eskadry 153
Originální název:
Original Name:
II. Gruppe des Kampfgeschwaders 153
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1936
Předchůdce:
Predecessor:
Fliegergruppe Finsterwalde
Datum zániku:
Disbanded:
01.05.1939
Nástupce:
Successor:
II. skupina Bombardovací eskadry 3
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1936-01.05.1939 Bombardovací eskadra 153
Dislokace:
Deployed:
01.04.1936-01.05.1939 Finsterwalde, ?
01.05.1939-01.05.1939 Heiligenbeil, Fliegerhorst Heiligenbeil /

Velitel:
Commander:
01.04.1936-28.02.1937 Ziegler, Günther (Major)
01.03.1937-01.12.1938 Exss, Ernst (Hauptmann)
01.12.1938-01.05.1939 Seebauer, Viktor (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.04.1936-01.05.1939 4. letka Bombardovací eskadry 153
01.04.1936-01.05.1939 5. letka Bombardovací eskadry 153
01.04.1936-01.05.1939 6. letka Bombardovací eskadry 153
01.04.1936-01.05.1939 Štáb II. skupiny Bombardovací eskadry 153

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/kampf/kg153.html
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Bombardovaci-eskadry-153-1936-1939-t172876#513929Verze : 0
MOD
II. Gruppe:


Gruppenkommandeure:


?
Hptm Ernst Exss, 1.3.37 - ?
Oberst Viktor Seebauer. ? - 1.5.39


Zformována 1.10.35 v Finsterwalde. Známa jako Fliegergruppe Finsterwalde, 1.10.35 - 1.4.36.


Stab II./KG153
4./KG153
5./KG153
6./KG153


1.5.39 přesunuta do Heiligenbeil a přejmenována na II./KG3:


Stab II./KG153 se stala Stab II./KG3
4./KG153 se stala 4./KG3
5./KG153 se stala 5./KG3
6./KG153 se stala 6./KG3


Základny:


1.10.35 - 1.5.39 Finsterwalde Ju 52, Do 23, Ju 86, Do 17
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Bombardovaci-eskadry-153-1936-1939-t172876#17651Verze : 0
MOD