Main Menu
User Menu

Bombardovací eskadra (S) 54 [1944-1945]

54th Bomber Wing (F) / Kampfgeschwader (J) 54 (KG (J) 54)

     
Název:
Name:
Bombardovací eskadra (S) 54
Originální název:
Original Name:
Kampfgeschwader (J) 54
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Bombardovací eskadra 54
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1944-13.11.1944 IX. letecký sbor
13.11.1944-26.01.1945 IX. letecký sbor (S)
26.01.1945-08.05.1945 9. letecká divize (S)
Dislokace:
Deployed:
01.10.1944-08.05.1945 Giebelstadt, Fliegerhorst Giebelstadt /

Velitel:
Commander:
01.10.1944-09.02.1945 Riedesel zu Eisenbach, Volprecht Freiherr (Oberstleutnant)
27.02.1945-08.05.1945 Bätcher, Hans Georg (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
01.10.1944-08.05.1945 Totenkopf (umrlčí lebka)
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
J - Jagd (S - stíhací)
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/kampf/kg54.htm
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-eskadra-S-54-1944-1945-t172832#513690Verze : 0
MOD
Kampfgeschwader (J) 54 "Totenkopf"
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-eskadra-S-54-1944-1945-t172832#513692Verze : 0
MOD