Main Menu
User Menu

Bombardovací eskadra 76 [1939-1941]

76th Bomber Wing / Kampfgeschwader 76 (KG 76)

     
Název:
Name:
Bombardovací eskadra 76
Originální název:
Original Name:
Kampfgeschwader 76
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1939
Předchůdce:
Predecessor:
Bombardovací eskadra 158
Datum zániku:
Disbanded:
DD.11.1941
Nástupce:
Successor:
Gefechtsverband Bormann
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.05.1939-DD.05.1940 Letecká armáda 3
DD.05.1940-DD.06.1941 I. letecký sbor
DD.06.1941-DD.11.1941 ?
Dislokace:
Deployed:
01.05.1939-DD.08.1939 Wiener Neustadt, ?
DD.08.1939-21.09.1939 Breslau-Schöngarten, ?
21.09.1939-DD.02.1940 Schwäbisch-Hall, Fliegerhorst Schwäbisch Hall /
DD.02.1940-DD.05.1940 Nidda, ?
DD.05.1940-DD.06.1940 Sankt Augustin, Fliegerhorst Bonn-Hangelar / / St. Leger
DD.06.1940-16.03.1941 Boissy l Aillerie, Fliegerhost Cormeilles /
16.03.1941-07.06.1941 Creil, Fliegerhorst Creil /
07.06.1941-DD.07.1941 Gerdauen, Einsatzhafen Gerdauen /
DD.07.1941-03.10.1941 Schaulen, Einsatzhafen Schaulen /
DD.07.1941-03.10.1941 Welonen, Feldflugplatz Welonen /
DD.07.1941-03.10.1941 Korovje Selo, Feldflugplatz Korowje Selo /
03.10.1941-DD.11.1941 Orscha-Süd, ?

Velitel:
Commander:
01.05.1939-15.11.1939 Schultheiss, Paul (Oberst)
17.11.1939-19.02.1941 Fröhlich, Stefan (Oberst)
26.02.1941-DD.11.1941 Bormann, Ernst (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.05.1939-DD.11.1941 Štáb Bombardovací eskadry 76

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/kampf/kg76.htm
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-eskadra-76-1939-1941-t171619#511383Verze : 2
MOD