Main Menu
User Menu

II. skupina Těžké stíhací eskadry 76 [1943-1945]

2nd Group of the 76th Heavy Fighter Wing / II. Gruppe des Zerstörergeschwaders 76 (II./ZG 76)

     
Název:
Name:
II. skupina Těžké stíhací eskadry 76
Originální název:
Original Name:
II. Gruppe des Zerstörergeschwaders 76
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.08.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
07.02.1945
Nástupce:
Successor:
III. skupina Stíhací eskadry 54
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.08.1943-24.07.1944 Těžká stíhací eskadra 76
24.07.1944-30.07.1944 ?
30.07.1944-DD.11.1944 Stíhací velitelství Východní Prusko
DD.11.1944-07.02.1945 1. stíhací divize
Dislokace:
Deployed:
DD.08.1943-01.01.1944 Katterbach, Fliegerhorst Ansbach /
01.01.1944-DD.01.1944 Wertheim, Fliegerhorst Wertheim /
DD.01.1944-10.04.1944 Neubiberg, Fliegerhorst Unterbiberg /
10.04.1944-25.04.1944 Katterbach, Fliegerhorst Ansbach /
25.04.1944-10.07.1944 Praha, Fliegerhorst Gbell /
10.07.1944-30.07.1944 Gerasdorf bei Wien, Einsatzhafen Wien-Seyring /
30.07.1944-DD.08.1944 Powunden, Einsatzhafen Powunden /
DD.08.1944-DD.11.1944 Seerappen, Fliegerhorst Seerappen /
DD.11.1944-07.02.1945 Großenhain, Fliegerhorst Großenhain /

Velitel:
Commander:
DD.08.1943-05.10.1943 ?, ? ( ? )
05.10.1943-09.08.1944 Kaminski, Herbert (Major)
09.08.1944-07.02.1945 ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/zerstorer/zg76.htm
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Tezke-stihaci-eskadry-76-1943-1945-t168534#505168Verze : 1
MOD