Main Menu
User Menu

Tanková brigáda 8 [1938-1941]

8th Tank Brigade

Panzer-Brigade 8

     
Název:
Name:
Tanková brigáda 8
Originální název:
Original Name:
Panzer-Brigade 8
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.11.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.03.1941
Nástupce:
Successor:
Tanková brigáda 100
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.11.1938-01.03.1941 5. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
10.11.1938-DD.MM.RRRR Sagan /

Velitel:
Commander:
10.11.1938-01.03.1941 Haarde, Johannes (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
10.11.1938-04.09.1940 Tankový pluk 15
10.11.1938-01.03.1941 Tankový pluk 31

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Tankova-brigada-8-1938-1941-t167767#503909Verze : 1
MOD