Main Menu
User Menu

2. střelecká brigáda [1935-1942]

2nd Rifle Brigade

2. Schützen-Brigade

     
Název:
Name:
2. střelecká brigáda
Originální název:
Original Name:
2. Schützen-Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
05.07.1942
Nástupce:
Successor:
2. brigáda tankových granátníků
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1935-05.07.1942 2. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
15.10.1935-DD.03.1938 Meiningen /
DD.03.1938-01.08.1941 Wien /
01.08.1941-05.07.1942 Hranice na Moravě /

Velitel:
Commander:
15.10.1935-01.03.1938 Veiel, Rudolf (Generalmajor)
01.03.1938-31.08.1939 Rothkirch und Trach, Edwin von (Oberst)
01.09.1939-15.05.1941 Värst, Gustav Friedrich Julius von (Generalmajor)
15.05.1941-07.07.1941 Balck, Hermann (Oberst)
07.07.1941-08.08.1941 Lenski, Arno von (Oberst)
08.08.1941-01.10.1941 Lübbe, Vollrath (Oberst)
01.10.1941-20.12.1941 Rodt, Eberhard (Oberst)
20.12.1941-05.07.1942 Lübbe, Vollrath (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.10.1935-05.07.1942 Střelecký pluk 2
10.08.1940-05.07.1942 Střelecký pluk 304

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/2-strelecka-brigada-1935-1942-t167265#502922Verze : 0
MOD