Main Menu
User Menu

Vídeň

Vienna

Viedeň

Wien

     
Název:
Name:
Vídeň
Originální název:
Original Name:
Wien
Další názvy:
Other Names:
Vindobona
Vedunia
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
-
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°12'00.00"N 16°21'59.92"E
Místní části:
Local Municipalities:
Innere Stadt, Leopoldstadt, Landstraße, Wieden, Margareten, Mariahilf, Neubau, Josefstadt, Alsergrund, Favoriten, Simmering, Meidling, Hietzing, Penzing, Rudolfsheim-Fünfhaus, Ottakring, Hernals, Währing, Döbling, Brigittenau, Floridsdorf, Donaustadt, Liesing
První písemná zmínka:
First Written Reference:
881
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
- Miniati von Campoli, Antonio
† 24.07.1644
Piccolomini, Octavio
† 11.04.1656
von Wallis, Georg Olivier
* 08.02.1673 
- Harrach z Rohrau, Jan Josef Filip
* 22.10.1678 
- Rimpler, Georg
† 02.08.1683
Kaplíř ze Sulevic, Zdeněk Kašpar
† 06.10.1686
von Daun, Leopold Joseph Maria
* 24.09.1705 
z Kounic a Rietbergu, Václav Antonín
* 02.02.1711 
Savojský-Carignanský, Evžen František
† 21.04.1736
- von Wallis, Olivier Remigius
* 01.10.1742 
von Wallis, Georg Olivier
† 19.12.1744
von Kienmayer, Michael
* 17.01.1755 
Liechtenstein, Johann I. Joseph von
* 26.06.1760 
- von Prochaska, Johann Nepomuk
* 03.07.1760 
Poniatowski, Józef Antoni
* 07.05.1763 
- Harrach z Rohrau, Jan Josef Filip
† 08.08.1764
von Daun, Leopold Joseph Maria
† 05.02.1766
z Bartensteinu, Johann Christoph
† 06.08.1767
von Wallmoden-Gimborn, Ludwig
* 06.02.1769 
z Hardeggu, Ignác
* 30.07.1772 
von Hess, Heinrich Hermann Josef
* 17.03.1788 
-, Ferdinand V.
* 19.04.1793 
z Kounic a Rietbergu, Václav Antonín
† 27.06.1794
von Clerfayt, François Sebastien de Croix
† 21.07.1798
- von Wallis, Michael Johann
† 18.12.1798
Lacy, František Mořic
† 24.11.1801
- Bailet de Latour, Maximilian Anton Karl
† 22.07.1806
- von Reischach, Sigismund
* 10.02.1809 
von Cobenzl, Johann Ludwig
† 22.02.1809
- Lilien, Josef Karel
† 27.02.1810
von Henikstein, Alfred
* 11.08.1810 
von Cobenzl, Johann Philipp
† 30.08.1810
- von Coudenhove, Karl
* 02.12.1814 
von Thugut, František
† 29.05.1818
- von Bylandt-Rheidt, Artur Maximilian
* 03.05.1821 
- von Prochaska, Johann Nepomuk
† 24.04.1823
Rakouský, Vilém František Karel
* 21.04.1827 
von Kienmayer, Michael
† 18.10.1828
- Binder von Bindersfeld, Viktor
* 27.11.1829 
Liechtenstein, Johann I. Joseph von
† 20.04.1836
- von Trapp, Werner
† 31.10.1842
Rakousko-Těšínský, Karel Ludvík Jan Josef Vavřinec
† 30.04.1847
z Hardeggu, Ignác
† 17.02.1848
- Bružek, Zdeněk
* 16.03.1853 
von Huyn, Karl Georg
* 18.11.1857 
von Lobkowitz, Zdenko
* 05.05.1858 
Krautwald von Annau, Josef
* 01.10.1858 
Metternich-Winneburg, Klement Václav
† 11.06.1859
- Kutschera, Richard
* 25.10.1861 
von Gologorski, Emil
* 27.02.1862 
von Wallmoden-Gimborn, Ludwig
† 22.03.1862
Zeidler von Görz, Erwin
* 08.02.1865 
von Hofmann, Peter
* 10.06.1865 
von Württemberg, Albrecht Maria Alexander Philipp Joseph
* 23.12.1865 
Huber von Szekelyföld, Josef
* 17.06.1868 
von Hess, Heinrich Hermann Josef
† 13.04.1870
Wit, Josef
* 14.08.1870 
Trenkler, Rudolf
* 01.12.1870 
- Hummel, Rudolf
* 29.05.1873 
- von Le Monnier, Anton
† 17.06.1873
- von Kurz, Karl
* 24.12.1873 
von John, Franz
† 25.05.1876
- von Reischach, Sigismund
† 13.11.1878
von Eimannsberger, Ludwig
* 19.11.1878 
Adametz, Johann
* 18.04.1879 
- Schefold, Hugo
* 23.10.1879 
zu der Luth, Rudolf
* 05.07.1880 
von Henikstein, Alfred
† 29.01.1882
- Kern, Emil
* 04.04.1882 
- Heinzmann, Theodor
* 03.05.1882 
- Zäpffel, Alexander
* 31.08.1882 
- Haselmayr, Theodor
* 21.09.1882 
- Haselmayr, Theodor
* 21.19.1882 
- Magory, Josef
* 31.01.1883 
- von Gallina, Joseph Wilhelm
† 03.10.1883
Barton, Gottfried
* 29.03.1885 
- Fucik, Karl
* 10.10.1885 
Fey, Emil
* 23.03.1886 
- Sohn, Roman
* 05.07.1886 
- Hotzy, Otto
* 24.04.1887 
Keil, Rudolf
* 25.01.1888 
Bezdíček, Karel
* 27.01.1888 
- Leeb, Leopold
* 24.04.1888 
Meißner, Robert
* 23.12.1888 
Zwierzina, Johann Maria
* 07.09.1889 
- Strobach von Kleisberg, Josef
† 22.01.1890
Čapek, Dominik
* 09.02.1890 
- von Bylandt-Rheidt, Artur Maximilian
† 21.02.1891
- Klein, Karl
* 22.03.1891 
Meixner, Paul
* 04.06.1891 
von Franek, Friedrich
* 16.07.1891 
Baron, František
* 03.05.1893 
- von Manussi, Hans
* 12.09.1893 
- Jackwerth, Karl
* 03.11.1893 
Schöbel, Otto
* 22.08.1894 
Dini, Alexander
* 21.01.1895 
Kräutler, Mathias
* 02.05.1895 
- von Hülsen, Botho
* 06.07.1895 
Chládek, Vladimír
* 17.12.1895 
Longin, Anton-Carl
* 05.04.1896 
- von Paar, Max Riederer
* 02.09.1897 
Lahousen, Erwin
* 25.10.1897 
von Schönfeld, Anton
† 07.01.1898
Colli, Robert
* 27.06.1898 
Hofmann, Erich
* 30.09.1899 
Strankmüller, Emil
* 26.02.1902 
- Benedikt, Alfréd
* 19.10.1904 
Augsberger, Franz
* 10.10.1905 
Hansmann, Otto
* 23.12.1906 
- Fischer, Alfred
* 14.12.1907 
Skorzeny, Otto
* 12.06.1908 
Zemsky, Johann
* 11.04.1909 
- Černý, František
* 24.02.1910 
Reichel, Erwin
* 28.03.1911 
Blauensteiner, Ernst
* 16.05.1911 
Petrák, Anton
* 14.04.1912 
Fözö, Josef
* 07.11.1912 
- Leeb, Anton
* 08.02.1913 
Donnhauser, Anton
* 08.04.1913 
- Michalek, Georg
* 17.06.1913 
Bayer, Franz
† 28.04.1914
Rossiwall, Theodor
* 12.10.1915 
Jaschke, Herbert
* 30.12.1915 
Nemecek, Ludwig
* 24.08.1916 
Bartoš, Alfréd
* 23.09.1916 
Foltin, Ferdinand
* 30.11.1916 
Sedláček, Tomáš
* 08.01.1918 
von Gaupp-Berghausen, Georg
* 12.01.1918 
Höfer von Feldsturm, Franz
† 22.01.1918
Rodler von Roithberg, Hardo
* 14.02.1918 
Steinbatz, Leopold
* 25.10.1918 
Colerus von Geldern, Emil
† 30.01.1919
von Beck-Rzikowsky, Friedrich
† 09.02.1920
- Braun, Rudolf
† 15.04.1920
- Froreich, Wedige
† 27.06.1920
von Kirchbach auf Lauterbach, Johann
† 03.10.1920
Schalanda, Johann
* 07.02.1921 
Kraft, Josef
* 08.02.1921 
Tersztyánszky von Nádas, Karl
† 07.03.1921
von Wurm, Wenzel
† 21.03.1921
- Eckel, Kurt
* 16.05.1921 
Zastrow, Max
* 12.10.1922 
Beck, Herbert
* 28.02.1923 
von Hofmann, Peter
† 08.05.1923
Benda, Adalbert (Vojtěch)
† 24.05.1923
Brunswik von Korompa, Adolf
† 09.07.1924
Lipošćak, Anton
† 22.07.1924
Kövess von Kövessháza, Hermann
† 22.09.1924
Bar-Lev, Chajim
* 16.11.1924 
von Pflanzer-Baltin, Karl
† 08.04.1925
Rollinger, Leopold
† 17.10.1925
von Georgi, Friedrich
† 23.06.1926
Puhallo von Brlog, Paul
† 12.10.1926
Roth von Limanowa-Lapanów, Josef
† 09.04.1927
- Goiginger, Heinrich
† 21.11.1927
Rohr von Denta, Franz
† 09.12.1927
Auffenberg von Komarów, Moritz
† 18.05.1928
Novak von Arienti, Guido
† 15.08.1928
Křitek, Karl
† 03.09.1928
von Boog, Adolf
† 15.02.1929
Adamovič, Egidius
† 01.06.1930
Hinterstoisser, Franz
† 06.03.1933
von Krobatin, Alexander
† 27.12.1933
Kusmanek von Burgneustädten, Hermann
† 07.08.1934
- Marschan, Josef
† 10.08.1934
- Bružek, Zdeněk
† 19.12.1934
de Brunfaut, Alexander
† DD.MM.1934
Giesl von Gieslingen, Arthur
† 03.12.1935
Fey, Emil
† 16.03.1938
von Scheuchenstuel, Viktor
† 17.04.1938
-, Franz Salvator
† 20.04.1939
- Glasner, Johann
† 14.06.1939
Sarkotić von Lovcen, Stefan
† 16.10.1939
von Hoen, Maximilian
† 02.09.1940
Goglia von Zlota Lipa, Ferdinand
† 17.09.1941
- Ebner, Karl
† 11.08.1942
von Österreich-Toskana, Joseph Ferdinand
† 26.08.1942
Kalser von Maasfeld, Franz
† 04.09.1942
- Schott, Georg
† 18.12.1942
Nemecek, Ludwig
† 13.04.1943
- Krischer, Friedrich
† 14.05.1944
Rossi, Franz
† 23.06.1944
Baeßler, Johannes
† 09.11.1944
- Kern, Emil
† 21.02.1945
Thaler, Johannes
† 07.04.1945
Koske, Karl
† 08.04.1945
Haas, Friedrich
† 09.04.1945
Arnold, Carl
† 15.04.1945
- von Wessely, Marian
† 25.04.1945
- Heinzmann, Theodor
† 06.01.1946
Zellner, Emil
† 09.01.1946
Materna, Friedrich
† 11.11.1946
- Albrecht, Othmar
† 14.05.1947
Janowski, Hermann
† 02.03.1949
- Haselmayr, Theodor
† 22.03.1950
- Haselmayr, Theodor
† 23.03.1950
Meixner, Paul
† 08.06.1950
von Jeßer, Curt
† 18.08.1950
- Zäpffel, Alexander
† DD.MM.1950
- Hinghofer, Walter
† 17.02.1951
von Waldstätten, Egon
† 12.05.1951
Meixner von Zweienstamm, Hugo
† 09.07.1951
- Zuleger, Hermann
† DD.MM.1951
Janusz, Johann
† 06.04.1952
Gerber, Alexander
† 18.06.1952
von Schenk, Alfred
† 12.10.1952
- Till, Alfons
† 02.04.1953
- Leitner, Karl
† 18.04.1953
Gerloch, Bruno
† 07.09.1954
- Brantner, Karl
† 02.04.1955
von Heimerich, Oskar
† 20.08.1955
- Rügamer, Ferdinand
† DD.MM.1955
Raus, Erhard
† 03.04.1956
- Fucik, Karl
† 10.11.1956
- Weiss-Tihanyi von Mainprugg, Franz
† 03.03.1957
Hammer, Ernst
† 02.12.1957
Cavallar von Grabensprung, Wilhelm
† 20.12.1957
Mikulicz, Adalbert
† DD.MM.1958
von Falkhausen, Richard
† 16.12.1959
- Dietinger, Robert
† 03.10.1960
Pichler, Ferdinand
† DD.MM.1960
von Jenny, Wilhelm
† 19.01.1961
zu der Luth, Rudolf
† 14.09.1961
Kuzmany, Alfred
† 24.10.1961
Mayer, Anton
† 17.11.1961
von Lehár, Anton
† 12.11.1962
Adametz, Johann
† 06.05.1963
- Schmidt Edler von Luisingen, August
† DD.MM.1963
Hofmann, Oskar
† 14.03.1964
Brantner, Theodor
† 15.12.1964
Ortner-Weigand, Rudolf
† 16.03.1965
- Prachensky, August
† DD.MM.1965
- Schmidt, Aurel
† DD.MM.1965
Tarbuk von Sensenhorst, Johann
† 04.07.1966
Tarbuk von Sensenhorst, Karl
† 22.12.1966
Longin, Anton-Carl
† 27.01.1967
- Thym, Heinrich
† 26.03.1969
- Pühringer, Rudolf
† DD.MM.1969
- Klein, Karl
† 15.05.1970
- Sohn, Roman
† DD.MM.1970
von Hubicki, Alfred Eduard Franz
† 14.07.1971
- Kliscz, Otto
† 18.09.1971
Jaschke, Herbert
† 07.05.1972
Zürner, Hermann
† 13.05.1972
Gebauer, Wilhelm
† 23.08.1972
- Ubl, Bruno
† DD.MM.1973
Sinzinger, Adolf
† 15.06.1974
von Franek, Friedrich
† 08.04.1976
Kuderna, Julius
† 08.07.1976
- Meißner, Felix
† DD.MM.1976
Barton, Gottfried
† 13.01.1977
Dini, Alexander
† 17.04.1977
- Krätzer, Franz
† 18.07.1977
Stiotta Edler von Hockenjos, Max
† 25.11.1977
Vichytil, Josef
† DD.MM.1977
Keil, Rudolf
† 01.04.1978
Bornemann, Karl
† 20.02.1979
Fözö, Josef
† 04.03.1979
Rossiwall, Theodor
† 11.07.1979
Schöbel, Otto
† 24.09.1979
Dragičević, Georg
† 28.07.1980
Bacsila, Erwin
† 03.03.1982
von Rigele, Hermann
† 18.10.1982
Mader, Anton
† 19.02.1984
Fußenegger, Erwin
† 04.03.1986
- Hyden, Alfred
† 04.04.1991
Reder, Walter
† 26.04.1991
- Krüpl, Othmar
† 30.09.1992
Blauensteiner, Ernst
† 18.08.1995
Brandner, Josef Wilhelm
† 06.06.1996
Celerin, Albert
† 31.12.1997
von Hauser, Paul
† 01.04.1999
Trenkel, Rudolf
† 26.04.2001
von Ballasko, Otto
† 05.02.2005
- Leeb, Anton
† 05.04.2008
Ascher, Dietrich
† 08.10.2010
Adrario, Friedrich
† 15.06.2011
von Hospodarž, Eduard
† DD.MM.RRRR
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
DD.MM.1721-DD.MM.1722
Kyrysnický pluk prince brunšvicko-lüneburského a hannoverského
Cuirassier Regiment Brunswick-Lüneburg and Hanover
DD.MM.1798-DD.MM.1799
Kyrysnický pluk č. 2
Cuirassier Regiment No. 2
DD.MM.1806-DD.MM.1807
Kyrysnický pluk č. 2
Cuirassier Regiment No. 2
DD.MM.1816-DD.MM.1865
Štáb generálního ubytovatele
General Quartermaster Staff
DD.MM.1816-DD.MM.1865
Štáb generálního ubytovatele
General Quartermaster Staff
DD.MM.1817-DD.MM.1818
Kyrysnický pluk č. 2
Cuirassier Regiment No. 2
DD.MM.1849-DD.MM.1851
Kyrysnický pluk č. 2
Cuirassier Regiment No. 2
DD.MM.1865-DD.MM.1867
Generální štáb
General Staff
DD.MM.1865-DD.MM.1867
Generální štáb
General Staff
DD.MM.1866-DD.MM.1866
Kombinovaný pěší prapor č. 11
Combined Infantry Battalion No. 11
DD.MM.1866-DD.MM.1866
Kombinovaný pěší prapor č. 12
Combined Infantry Battalion No. 12
DD.MM.1866-DD.MM.1866
Kombinovaný pěší prapor č. 13
Combined Infantry Battalion No. 13
DD.MM.1866-DD.MM.1866
Kombinovaný pěší prapor č. 14
Combined Infantry Battalion No. 14
DD.MM.1866-DD.MM.1866
Kombinovaný pěší prapor č. 15
Combined Infantry Battalion No. 15
DD.MM.1866-DD.MM.1866
Kombinovaný pěší prapor č. 16
Combined Infantry Battalion No. 16
DD.MM.1866-DD.MM.1866
Kombinovaný pěší prapor č. 17
Combined Infantry Battalion No. 17
DD.MM.1866-DD.MM.1866
Kombinovaný pěší prapor č. 18
Combined Infantry Battalion No. 18
DD.MM.1866-DD.MM.1866
Kombinovaný pěší prapor č. 19
Combined Infantry Battalion No. 19
DD.MM.1866-DD.MM.1866
Kombinovaný pěší prapor č. 20
Combined Infantry Battalion No. 20
DD.MM.1866-DD.MM.1866
Kombinovaný pěší prapor č. 4
Combined Infantry Battalion No. 4
DD.MM.1866-DD.MM.1866
Kombinovaný pěší prapor č. 5
Combined Infantry Battalion No. 5
DD.MM.1866-DD.MM.1866
Kombinovaný pěší prapor č. 6
Combined Infantry Battalion No. 6
DD.MM.1866-DD.MM.1866
Kombinovaný pěší prapor č. 9
Combined Infantry Battalion No. 9
DD.MM.1866-DD.MM.1867
Řadový pěší pluk č. 72
72nd Line Infantry Regiment
DD.MM.1867-DD.MM.1918
Generální štáb
General Staff
DD.MM.1867-DD.MM.1918
Generální štáb
General Staff
DD.MM.1867-DD.MM.1871
Řadový pěší pluk č. 72
72nd Line Infantry Regiment
DD.MM.1875-DD.MM.1876
Dragounský pluk č. 2
Dragoon Regiment No. 2
DD.MM.1876-DD.MM.1879
Pěší pluk č. 1
1st Infantry Regiment
DD.MM.1892-DD.MM.1896
Pěší pluk č. 81
81st Infantry Regiment
DD.MM.1908-DD.MM.RRRR
Division těžkých houfnic č. 1
Heavy Howitzer Division No. 1
DD.MM.1914-DD.08.1914
13. zeměbranecká pěší divize
13th Landwehr Infantry Division
DD.MM.1914-DD.08.1914
25. pěší divize
25th Infantry Division
DD.MM.1914-DD.MM.RRRR
97. pěší brigáda
97th Infantry Brigade
01.06.1935-01.04.1938
1. divise
1st Division
01.06.1935-01.04.1938
2. divise
2nd Division
01.06.1935-01.04.1938
Jezdecká brigáda
Cavalry Brigade
01.06.1935-01.04.1938
Rychlá divise
Rapid Division
DD.03.1938-01.08.1941
2. střelecká brigáda
2nd Rifle Brigade
01.04.1938-DD.09.1938
4. lehká divize
4th Light Division
01.04.1938-26.08.1939
Skupinové velitelství pozemního vojska 5
5th Land Forces Group Command
01.04.1938-DD.04.1945
Vojenský okruh XVII
17th Military District
12.04.1938-30.04.1938
I. skupina Stíhací eskadry 135
1st Group of the 135th Fighter Wing
01.07.1938-21.04.1945
Letecká župa XVII
17th Air Region
01.08.1938-31.01.1939
Velitelství letectva Rakousko
Air Force Command Austria
01.09.1938-DD.MM.RRRR
Dělostřelecký pluk 102
102nd Artillery Regiment
01.11.1938-01.05.1939
I. skupina Stíhací eskadry 134
1st Group of the 134th Fighter Wing
10.11.1938-DD.MM.RRRR
Dělostřelecké velitelství 44
44th Artillery Command
DD.MM.1938-DD.MM.RRRR
Tanková brigáda 2
2nd Tank Brigade
01.02.1939-16.03.1939
Velitelství letectva Východní marka
Air Force Command Eastern March
26.08.1939-DD.MM.RRRR
14. armáda
14th Army
26.08.1939-DD.MM.RRRR
Velitelství armádní týlové oblasti 520
520th Army Rear Area Command
26.08.1939-15.10.1939
Velitelství náhradních jednotek XVII
17th Command of Replacement Troops
15.10.1939-04.11.1939
Velitelství náhradních jednotek 1./XVII
Command of Replacement Troops 1./XVII
25.10.1939-DD.MM.RRRR
Divize ke zvláštnímu použití 417
417th Special Purpose Division
DD.10.1939-03.01.1940
4. lehká divize
4th Light Division
04.11.1939-12.12.1939
177. divize
177th Division
01.10.1940-DD.MM.RRRR
Tankový pluk 39
39th Tank Regiment
DD.02.1941-DD.05.1941
Meteorologická průzkumná letka 76
76th Weather Reconnaissance Squadron
30.03.1941-06.04.1941
1. letka (stíhací) Instrukční eskadry 2
1st Squadron (Fighter) of the 2nd Instruction Wing
30.03.1941-06.04.1941
2. letka (stíhací) Instrukční eskadry 2
2nd Squadron (Fighter) of the 2nd Instruction Wing
30.03.1941-06.04.1941
3. letka (stíhací) Instrukční eskadry 2
3rd Squadron (Fighter) of the 2nd Instruction Wing
30.03.1941-06.04.1941
I. (stíhací) skupina Instrukční eskadry 2
1st (Fighter) Group of the 2nd Instruction Wing
30.03.1941-21.04.1941
II. skupina Bombardovací eskadry 4
2nd Group of the 4th Bomber Wing
30.03.1941-06.04.1941
Štáb I. (stíhací) skupiny Instrukční eskadry 2
Staff of the 1st (Fighter) Group of the 2nd Instruction Wing
DD.03.1941-DD.04.1941
1. letka (dálková) Průzkumné skupiny 22
1st Squadron (Long Range) of the 22nd Reconnaissance Group
01.04.1941-04.04.1941
III. skupina Stíhací eskadry 54
3rd Group of the 54th Fighter Wing
DD.04.1941-25.04.1941
1. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 101
1st Squadron of the 101st Special Purpose Bomber Group
DD.04.1941-25.04.1941
1. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 102
1st Squadron of the 102nd Special Purpose Bomber Group
DD.04.1941-25.04.1941
1. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 105
1st Squadron of the 105th Special Purpose Bomber Group
DD.04.1941-25.04.1941
1. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 106
1st Squadron of the 106th Special Purpose Bomber Group
DD.04.1941-25.04.1941
1. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 40
1st Squadron of the 40th Special Purpose Bomber Group
DD.04.1941-25.04.1941
1. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 60
1st Squadron of the 60th Special Purpose Bomber Group
DD.04.1941-25.04.1941
2. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 101
2nd Squadron of the 101st Special Purpose Bomber Group
DD.04.1941-25.04.1941
2. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 102
2nd Squadron of the 102nd Special Purpose Bomber Group
DD.04.1941-25.04.1941
2. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 105
2nd Squadron of the 105th Special Purpose Bomber Group
DD.04.1941-25.04.1941
2. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 106
2nd Squadron of the 106th Special Purpose Bomber Group
DD.04.1941-25.04.1941
2. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 40
2nd Squadron of the 40th Special Purpose Bomber Group
DD.04.1941-25.04.1941
2. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 60
2nd Squadron of the 60th Special Purpose Bomber Group
DD.04.1941-25.04.1941
3. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 101
3th Squadron of the 101st Special Purpose Bomber Group
DD.04.1941-25.04.1941
3. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 102
3rd Squadron of the 102nd Special Purpose Bomber Group
DD.04.1941-25.04.1941
3. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 105
3rd Squadron of the 105th Special Purpose Bomber Group
DD.04.1941-25.04.1941
3. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 106
3rd Squadron of the 106th Special Purpose Bomber Group
DD.04.1941-25.04.1941
3. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 40
3th Squadron of the 40th Special Purpose Bomber Group
DD.04.1941-25.04.1941
3. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 60
3th Squadron of the 60th Special Purpose Bomber Group
DD.04.1941-25.04.1941
4. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 101
4th Squadron of the 101st Special Purpose Bomber Group
DD.04.1941-25.04.1941
4. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 102
4th Squadron of the 102nd Special Purpose Bomber Group
DD.04.1941-25.04.1941
4. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 105
4th Squadron of the 105th Special Purpose Bomber Group
DD.04.1941-25.04.1941
4. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 106
4th Squadron of the 106th Special Purpose Bomber Group
DD.04.1941-25.04.1941
4. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 40
4th Squadron of the 40th Special Purpose Bomber Group
DD.04.1941-25.04.1941
4. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 60
4th Squadron of the 60th Special Purpose Bomber Group
DD.04.1941-25.04.1941
Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 101
101st Special Purpose Bomber Group
DD.04.1941-25.04.1941
Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 102
102nd Special Purpose Bomber Group
DD.04.1941-25.04.1941
Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 105
105th Special Purpose Bomber Group
DD.04.1941-25.04.1941
Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 106
106th Special Purpose Bomber Group
DD.04.1941-25.04.1941
Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 40
40th Special Purpose Bomber Group
DD.04.1941-25.04.1941
Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 60
60th Special Purpose Bomber Group
DD.04.1941-25.04.1941
Zvláštní oddíl Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 106
Special Section of the 106th Special Purpose Bomber Group
DD.04.1941-25.04.1941
Štáb Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 101
Staff of the 101st Special Purpose Bomber Group
DD.04.1941-25.04.1941
Štáb Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 102
Staff of the 102nd Special Purpose Bomber Group
DD.04.1941-25.04.1941
Štáb Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 105
Staff of the 105th Special Purpose Bomber Group
DD.04.1941-25.04.1941
Štáb Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 106
Staff of the 106th Special Purpose Bomber Group
DD.04.1941-25.04.1941
Štáb Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 40
Staff of the 40th Special Purpose Bomber Group
DD.04.1941-25.04.1941
Štáb Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 60
Staff of the 60th Special Purpose Bomber Group
DD.05.1941-DD.05.1941
4. letka (armádní) Průzkumné skupiny 12
4th Squadron (Army) of the 12th Reconnaissance Group
05.06.1941-16.06.1941
III. skupina Stíhací eskadry 77
3rd Group of the 77th Fighter Wing
23.06.1941-27.06.1941
Stíhací eskadra 52
52nd Fighter Wing
04.08.1941-30.09.1941
III. skupina Bombardovací eskadry 55
3rd Group of the 55th Bomber Wing
03.12.1941-15.03.1942
II. skupina Stíhací eskadry 77
2nd Group of the 77th Fighter Wing
20.03.1942-06.05.1942
III. skupina Stíhací eskadry 77
3rd Group of the 77th Fighter Wing
15.06.1942-26.03.1943
Velitelství rychlých jednotek XVII
17th Command of Fast Troops
DD.12.1942-DD.02.1943
Stíhací eskadra 27
27th Fighter Wing
02.01.1943-27.02.1943
II. skupina Stíhací eskadry 27
2nd Group of the 27th Fighter Wing
26.03.1943-DD.04.1945
Velitelství tankových jednotek XVII
17th Command of Tank Troops
22.04.1943-DD.MM.RRRR
Tankový průzkumný oddíl 23
23rd Tank Reconnaissance Battalion
26.05.1943-09.10.1943
4. letka Bombardovací eskadry 54
4th Squadron of the 54th Bomber Wing
26.05.1943-09.10.1943
5. letka Bombardovací eskadry 54
5th Squadron of the 54th Bomber Wing
26.05.1943-09.10.1943
6. letka Bombardovací eskadry 54
6th Squadron of the 54th Bomber Wing
26.05.1943-09.10.1943
II. skupina Bombardovací eskadry 54
2nd Group of the 54th Bomber Wing
26.05.1943-09.10.1943
Štáb II. skupiny Bombardovací eskadry 54
Staff of the 2nd Group of 54th Bomber Wing
15.08.1943-DD.MM.RRRR
LI. horský armádní sbor
LI Mountain Army Corps
25.12.1943-DD.MM.RRRR
Velitelství polních myslivců III
3rd Field Jaeger Commando
16.03.1944-21.03.1944
4. letka Bombardovací eskadry 6
4th Squadron of the 6th Bomber Wing
16.03.1944-21.03.1944
5. letka Bombardovací eskadry 6
5th Squadron of the 6th Bomber Wing
16.03.1944-21.03.1944
6. letka Bombardovací eskadry 6
6th Squadron of the 6th Bomber Wing
16.03.1944-21.03.1944
Bombardovací eskadra 6
6th Bomber Wing
16.03.1944-21.03.1944
II. skupina Bombardovací eskadry 6
2nd Group of the 6th Bomber Wing
16.03.1944-21.03.1944
Štáb Bombardovací eskadry 6
Staff of the 6th Bomber Wing
16.03.1944-21.03.1944
Štáb II. skupiny Bombardovací eskadry 6
Staff of the 2nd Group of 6th Bomber Wing
13.05.1944-06.06.1944
Stíhací eskadra 27
27th Fighter Wing
09.09.1944-DD.09.1944
Stíhací eskadra 77
77th Fighter Wing
DD.09.1944-DD.11.1944
Skupinové velitelství námořnictva Jih
Naval Group Command South
01.11.1944-DD.MM.RRRR
Tankový průzkumný oddíl Brandenburg
Tank Reconnaissance Battalion Brandenburg
01.04.1945-04.04.1945
II. skupina Stíhací eskadry 52
2nd Group of the 52nd Fighter Wing
DD.05.1945-10.01.1949
2. letecká armáda
2nd Air Army
10.06.1945-25.05.1946
1. gardový bitevní letecký sbor
1st Guards Assault Aviation Corps
01.07.1945-10.01.1949
1. gardová bombardovací letecká divize
1st Guards Bomber Aviation Division
DD.10.1945-18.11.1945
13. gardová střelecká divize
13th Guards Rifle Division
18.11.1945-DD.06.1955
13. gardová mechanizovaná divize
13th Guards Mechanised Division
10.01.1949-01.09.1955
59. letecká armáda
59th Air Army
DD.MM.RRRR-DD.08.1914
3. jezdecká divize
3rd Cavalry Division
DD.MM.RRRR-28.11.1944
Admiralát Egejské moře
Admiral Aegean Sea
DD.MM.RRRR-DD.MM.1914
Dragounský pluk č. 3
3rd Dragoon Regiment
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dvorní válečná rada
Court Council of War
DD.MM.RRRR-DD.MM.1914
Pluk polních houfnic č. 2
2nd Field Howitzer Regiment
DD.MM.RRRR-DD.MM.1914
Pluk polních houfnic č. 7
7th Field Howitzer Regiment
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Stíhací velitelství Východní marka
Fighter Command Eastern March
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Zeměbranecký pěší pluk Vídeň č. 1
Landwehr Infantry Regiment Vienna No. 1
Průmyslové podniky:
Industry:
DD.MM.1821-31.07.1868
?
31.07.1868-15.01.1918
Jacob Lohner & Co.
10.06.1913-31.10.1916
Wiener Karosseriefabrik AG
18.05.1914-27.02.1917
Oesterreichisch-Ungarische Albatros-Flugzeugwerke GmbH
27.02.1917-DD.MM.1921
Phönix Flugzeugwerke AG
15.01.1918-DD.MM.1971
Lohnerwerke GmbH
DD.MM.1942-31.03.1943
Ernst Heinkel Flugzeugwerke AG
31.03.1943-DD.MM.1945
Ernst Heinkel AG
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Vídeň je hlavním městem Republiky Rakousko a zároveń jednou ze spolkových zemí.
Zdroje:
Sources:
https://de.wikipedia.org/wiki/Wien
URL : https://www.valka.cz/Viden-t83303#353031Verze : 0
MOD