Main Menu
User Menu

Ústřední velitelské stanoviště letectva a protivzdušné obrany státu [1957-1960]

State Air Defense and Air Force Central Command Post

     
Název:
Name:
Ústřední velitelské stanoviště letectva a protivzdušné obrany státu
Originální název:
Original Name:
Ústřední velitelské stanoviště letectva a protivzdušné obrany státu
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1957
Předchůdce:
Predecessor:
Ústřední velitelské stanoviště protivzdušné obrany státu
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1960
Nástupce:
Successor:
Ústřední velitelské stanoviště 7. armády protivzdušné obrany státu a letectva
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1957-01.10.1960 Velitelství letectva a protivzdušné obrany státu
Dislokace:
Deployed:
01.01.1957-01.10.1960 Praha, Kasárny Jana Žižky z Trocnova /

Velitel:
Commander:
01.01.1957-DD.07.1958 , ( )
15.07.1958-DD.07.1959 Hlavatý, Vladimír (Generálmajor)
DD.07.1959-10.11.1959 , ( )
10.11.1959-01.10.1960 Válek, Bořivoj (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
01.01.1957-01.10.1960 VÚ 2723 Praha
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSLA, fond 00000 (Ústřední velitelské stanoviště)
URL : https://www.valka.cz/Ustredni-velitelske-stanoviste-letectva-a-protivzdusne-obrany-statu-1957-1960-t93417#454407Verze : 1
MOD