Main Menu
User Menu

Normandie - spojenecké námořní jednotky

Diskuse
JEDNOTKY - SPOJENCI - NÁMOŘNICTVO



USA:
- Western Task Force
--- Assault forces
----- Task Force U
----- Task Force O
--- Bombardment forces
----- Task Force A
----- Task Force C



GB:
- Eastern Task Force
--- Assault forces
----- Task Force G
----- Task Force J
----- Task Force S
--- Bombardment forces
----- Task Force K
----- Task Force E
----- Task Force D







PODROBNĚ



Task Force U




Assault Force "U" : Rear Admiral Don P. Moon


Landing Force (125.1) : Major General J. Lawton Collins (VII Corps)
Major General Raymond O. Barton (4th Division)


Shore Party (125.2) : Brigadier General James E. Wharton
1st E.S.B. : Brigadier General James E. Wharton
2nd N.B.B. : Commander John F. Curtin
Service & Repair Group : Lieutenant R. D. Cox
Naval Combat Demolition Units : Lt. Commander Herbert A. Peterson


Force Flagship (125.3) : USS Bayfield : Captain Lyndon Spencer


Green Assault Group (125.4) : Commander Audley L. Warburton
USS Joseph T. Dickman (APA-13) : Captain Raymond J. Mauerman
SS Empire Gauntlet : Master Robert J. Jeffers


Red Assault Group (125.5) : Commander Edward W. Wilson
USS Barnett (APA-5) : Commander Stewart S. Reynolds
USS Bayfield (APA-33) : Captain Lyndon Spencer


Escort Group (125.6) : Commander William W. Outerbridge
USS Barton (DD-722) : Commander Joseph W. Callahan
USS Glennon (DD-620) : Commander Clifford A. Johnson
USS Jeffers (DD-621) : Lt. Commander Hugh Q. Murray
USS Laffey (DD-724) : Commander Frederick J. Becton
USS Meredith (DD-726) : Commander George Knuepfer
USS O'Brien (DD-725) : Commander William W. Outerbridge
USS Walke (DD-723) : Commander John C. Zahm
Aconit : Lieutenant de vaisseau Charles J. M. Le Millier
Renoncule : Lieutenant de vaisseau Raymond E. Mithois


Support Craft Group (125.7) : Lt. Commander Lewis E. Hart


Bombardment Group (125.8) : Rear Admiral Morton L. Deyo
Task Force A, viz nize



Minesweeper Group (125.9) : Commander Malcolm H. Brown
Sweep Unit 1 : Commander Malcolm H. Brown
Sweep Unit 2 : Commander George. W. Irvine
Sweep Unit 3 : Commander Henry Plander
Sweep Unit 4 : Lieutenant H. J. White
Sweep Unit 5 : Lieutenant C. L. Rich
Sweep Unit 6 : Lt. Commander Archie Ludlow
Sweep Unit 7 : Lieutenant (Jg) Irving Kramer
Sweep Unit 8 : Lieutenant A. L. Hargraves


Far Shore Service Group (125.10) : Captain James E. Arnold


Sea Rescue Group (125.11) : Lt. Commander Alexander V. Stewart


Follow-up Convoy Group (125.12) : Commander W. S. Blair


P.T. Boats (125.13) : Robert "Red" Read


Special Task Group (125.14) : Lt. Commander Harry M. Nees


Causeway Construction Unit (125.15) : Lt. Commander Jack B. Baines


Combat Salvage & Fire Fighting "U" (122.3.2) : Lt. Commander Marshall. L. McClung





Task Force O




Assault Force "O" : Rear Admiral John L. Hall, Jr
Landing Force (124.1) : Major General Leonard T. Gerow (V Corps)
Major General Clarence R. Huebner (1st Division)


Shore Party (124.2) : Brigadier General William M. Hoge (P.E.S.B.)


Assault Group O-1 (124.3) : Captain Edward H. Fritzsche
USS Samuel Chase (APA-26) : Captain Edward H. Fritzsche
USS Henrico (APA-45) : Commander J. H. Willis
SS Empire Anvil


Assault Group O-2 (124.4) : Captain Bailey
USS Charles Carroll (APA-28)
USS Thomas Jefferson (APA-30)
SS Empire Javelin : Master John Mclean


Assault Group O-3 (124.5) : Captain Schulten
USS Anne Arundel (AP-76)
USS Dorothea L. Dix (AP-67)
USS Thurston (AP-77)

Assault Group O-4 (124.6) : Commander Dennis
HMS Amsterdam
SS Ben My Chree : Master Radcliffe Duggan
HMS Prince Baudouin
HMS Prince Charles
HMS Prince Leopold
HMS Princess Maud


Escort Group (124.7) : Captain Sanders
USS Baldwin (DD-624) : Lt. Commander E. S. Powell
USS Carmick (DD-493) : Commander R. O. Beer
USS Doyle (DD-494) : Commoder J. G. Marshall
USS Endicott (DD-495) :
USS Emmons (DD-457) : Commander E. B. Billingskey
USS Frankford (DD-497) :
USS Harding (DD-625) : Commander G. C. Palmer
USS McCook (DD-496) : Lt. Commoder R. L. Ramey
USS Murphy (DD-603) :
USS Plunkett (DD-431) :
USS Satterlee (DD-626) : Lt. Commander R. W. Leach
USS Thompson (DD-627) : Lt. Commoder A. L. Gebelin
HMS Melbreak : Lieutnant G. J. Kirkby
HMS Talybont : Lt. Commander E. F. Baines
HMS Tanatside : Commodore B. de St Croix
Aventure (K-36) : Capitaine de Fregate Jean-Marie Querville
Escarmouche (K-267) : Capitaine de Corvette de Lesquen du Plessis-Casso


Gun Support Craft (124.8) : Captain L. S. Sabin


Bombardment Group (124.9) : Rear Admiral Carleton F. Bryant
Task Force C, viz nize



Sweeper Group (124.10) : Commander Cochrane
4th MS Flotilla (124.10.1) : Commander Cochrane
31st MS Flotilla (124.10.2) : Commander Storrs
167th BYMS Flotilla (124.10.3) : Lieutenant Heath
104th MS Flotilla (124.10.4)


Far Shore Service Group (124.11) : Captain Chauncey Camp
Dispatch Boats (124.12)
Rescue Vessels (124.13)




Task Force A




USS Navada (BB-36) : Captain Powell M. Rhea
USS Tuscaloosa (CA-37) : Captain John B. Waller
USS Quincy (CA-71) : Captain Elliot M. Senn
USS Fitch (DD-462) : Commander Kinlock Walpole
USS Forrest (DD-461) : Commander Kenneth P. Letts
USS Corry (DD-463) : Lt. Commander George D. Hoffman
USS Hobson (DD-464) : Lt. Commander Kenneth Loveland
USS Butler (DD-636) : Commander Mitchell D. Matthews
USS Gherardi (DD-637) : Commander Neale R. Curtin
USS Herndon (DD-638) : Commander Granville A. Moore
USS Shubrick (DD-639) : Lt. Commander William Blenman
USS Bates (DE-68) : Lt. Commander Henry A. Wilmerding Jr
USS Rich (DE-695) : Lt. Commander E. A. Michel
HMS Black Prince (D-81) : Captain Dennis M. Lees
HMS Enterprise (D-52) : Captain Harold T. W. Grant
HMS Erebus (I-02) : Captain John S. P. Colquhoun
HMS Hawkins (D86) : Captain John W. Josselyn
Hr Ms Soemba (A-891) : Lt. Commander H.L. Pröpper



Task Force C




Bombardment Group (124.9) : Rear Admiral Carleton F. Bryant
USS Arkansas (BB-33) : Captain F. G. Richards
USS Texas (BB-35) : Captain Charles A. Baker
USS Baldwin (DD-624) : Lt. Commander E. S. Powell
USS Carmick (DD-493) : Commander R. O. Beer
USS Doyle (DD-494) : Commoder J. G. Marshall
USS Endicott (DD-495)
USS Frankford (DD-497)
USS Harding (DD-625) : Commander G. C. Palmer
USS McCook (DD-496) : Lt. Commoder R. L. Ramey
USS Satterlee (DD-626) : Lt. Commander R. W. Leach
USS Thompson (DD-627) : Lt. Commoder A. L. Gebelin
HMS Glasgow : Captain C. P. Clarke
HMS Melbreak : Lieutnant G. J. Kirkby
HMS Talybont : Lt. Commander E. F. Baines
HMS Tanatside: Commoder B. de St Croix
Georges Leygues : Capitaine de Vaisseau Laurin
Montcalm : Capitaine de Vaisseau Deprez







Task Force G




Assault Force "G" : Commodore 1st Class Cyril Douglas-Pennant ( HMS Bulolo)


Assault Group G.1 : Captain John Wentworth Farquhar
HMS Nith


Assault Group G.2 : Captain Balance
HMS Kingsmill


Assault Group G.3 : Captain George Verner Motley Dolphin
HMS Albrighton


Bombarding Force K : Rear Admiral Frederick Dalrymple-Hamilton ( HMS Belfast)
viz nize


Task Force J




Assault Force "J" : Commodore 1st Class Geoffrey Nigel Oliver ( HMS Hilary)


Assault Group J.1 : Captain Pugsley
HMS Lawford


Assault Group J.2 : Captain Otway-Ruthven
HMS Waveney


Assault Group J.3 : Captain Fanshawe
HMS Ulsterman


Bombarding Force E : Rear Admiral Frederick Dalrymple-Hamilton ( HMS Belfast)
viz nize



Task Force S




Assault Force "S" : Rear Admiral Arthur George Talbot ( HMS Largs)


Assault Group S.1 : Captain William Ronald Christopher Leggatt
HMS Locust


Assault Group S.2 : Captain Gotto
HMS Dacres : Lieutenant Commander L P Bourke


Assault Group S.3 : Captain Eric Wheler Bush
HMS Goathland : Commander Edward Nigel Pumphrey


Bombarding Force D : Rear Admiral Wilfred Rupert Patterson ( HMS Mauritius)
viz nize


Task Force K




Bombarding Force K : Rear Admiral Frederick Dalrymple-Hamilton ( HMS Belfast)


HMS Ajax
HMS Argonaut
HMS Emerald
HNMS Flores
HMS Orion
HMS Cattistock
HMS Grenville
HMS Jervis
ORP Krakowiak
HMS Pytchley
HMS Ulster
HMS Ulysses
HMS Undaunted
HMS Undine
HMS Urania
HMS Urchin
HMS Ursa



Task Force E




Bombarding Force E : Rear Admiral Frederick Dalrymple-Hamilton ( HMS Belfast)
HMS Belfast
HMS Diadem
HMCS Algonquin
HMS Bleasdale
HMS Faulknor
HMS Fury
HNMS Glaisdale
HMS Kempenfelt
La Combattante
HMCS Sioux
HMS Stevenstone
HMS Venus
HMS Vigilant




Task Force D


Bombarding Force D : Rear Admiral Wilfred Rupert Patterson ( HMS Mauritius)
HMS Arethusa
HMS Danae
ORP Dragon
HMS Eglinton
HMS Frobisher
HMS Kelvin
HMS Mauritius
HMS Middleton
HMS Ramillies
HMS Roberts
HMS Saumarez
HMS Scorpion
HMS Scourge
HMS Serapis
KNM Stord
HMS Swift
KNM Svenner
HMS Verulam
HMS Virago
HMS Warspite
URL : https://www.valka.cz/Normandie-spojenecke-namorni-jednotky-t161815#491845Verze : 0
MOD
lode jsou nalinkovane, co jsem nasel (a sedela mi trida, obcas se jmena opakuji, ale je to zda se jiny typ lode, kdyztak me doplnte) ...


nyni je potreba vsechny zminene lode PROJET a zkontrolovat, kde je tabulka, tam nastavit procetnik na 50%. Kde je i obrazek, tam dat 70% a kde je i historie, dat 100%. Podle toho (podle barvy odkazu) snadno pozname, co je hotove a co zatim ne.
URL : https://www.valka.cz/Normandie-spojenecke-namorni-jednotky-t161815#491877Verze : 0
MOD
uff, z cele invazni flotily mame zatabulkovane presne 4 lode, to je hodne tristni stav Sad
URL : https://www.valka.cz/Normandie-spojenecke-namorni-jednotky-t161815#491878Verze : 0
MOD
Za pár dnů se konečně vracím domů - Lodě si vezmu na starost - začnu primárně britskými jednotkami, pokud se nikdo další nepřipojí, budu pokračovat US a zbytkem spojenců
URL : https://www.valka.cz/Normandie-spojenecke-namorni-jednotky-t161815#491893Verze : 0

Western Task Force - Rear Admiral Alan G. Kirk



Assault forces  
Task Force U  Rear Admiral Don P. Moon USS Bayfield
USS Joseph T. Dickman (APA-13)
SS Empire Gauntlet
USS Barnett (APA-5)
USS Bayfield (APA-33)
USS Barton (DD-722) torpédoborec
USS Glennon (DD-620) torpédoborec
USS Jeffers (DD-621) torpédoborec
USS Laffey (DD-724) torpédoborec
USS Meredith (DD-726) torpédoborec
USS O'Brien (DD-725) torpédoborec
USS Walke (DD-723) torpédoborec
Aconit korveta
Renoncule korveta




Task Force O  Rear Admiral John L. Hall, Jr
USS Samuel Chase (APA-26)
USS Henrico (APA-45)
SS Empire Anvil
USS Charles Carroll (APA-28)
USS Thomas Jefferson (APA-30)
SS Empire Javelin
USS Anne Arundel (AP-76)
USS Dorothea L. Dix (AP-67)
USS Thurston (AP-77)
HMS Amsterdam
SS Ben My Chree
HMS Prince Baudouin
HMS Prince Charles
HMS Prince Leopold
HMS Princess Maud
USS Baldwin (DD-624)
USS Carmick (DD-493)
USS Doyle (DD-494)
USS Endicott (DD-495)
USS Emmons (DD-457)
USS Frankford (DD-497)
USS Harding (DD-625)
USS McCook (DD-496)
USS Murphy (DD-603)
USS Plunkett (DD-431)
USS Satterlee (DD-626)
USS Thompson (DD-627)
HMS Melbreak
HMS Talybont
HMS Tanatside
Aventure (K-36)
Escarmouche (K-267)




Bombardment forces  
Task Force A
Bombardment Group (125.8)
 
USS Navada (BB-36) bitevní loď
USS Tuscaloosa (CA-37) těžký křižník
USS Quincy (CA-71) těžký křižník
USS Fitch (DD-462)
USS Forrest (DD-461)
USS Corry (DD-463)
USS Hobson (DD-464)
USS Butler (DD-636)
USS Gherardi (DD-637)
USS Herndon (DD-638)
USS Shubrick (DD-639)
USS Bates (DE-68)
USS Rich (DE-695)
HMS Black Prince (D-81)
HMS Enterprise (D-52)
HMS Erebus (I-02)
HMS Hawkins (D86) těžký křižník
Hr Ms Soemba (A-891)



Task Force C
Bombardment Group (124.9)
 Rear Admiral Carleton F. Bryant
USS Arkansas (BB-33)
USS Texas (BB-35)
USS Baldwin (DD-624)
USS Carmick (DD-493)
USS Doyle (DD-494)
USS Endicott (DD-495)
USS Frankford (DD-497)
USS Harding (DD-625)
USS McCook (DD-496)
USS Satterlee (DD-626)
USS Thompson (DD-627)
HMS Glasgow
HMS Melbreak
HMS Talybont
HMS Tanatside
Georges Leygues
Montcalm








Eastern Task Force



Assault forces  
Task Force G  Commodore 1st Class Cyril Douglas-Pennant HMS Bulolo
HMS Nith
HMS Kingsmill
HMS Albrighton



Task Force J  Commodore 1st Class Geoffrey Nigel Oliver HMS Hilary
HMS Lawford
HMS Waveney
HMS Ulsterman



Task Force S  Rear Admiral Arthur George Talbot HMS Largs
HMS Locust
HMS Dacres
HMS Goathland



Bombardment forces  
Task Force K  Rear Admiral Frederick Dalrymple-Hamilton HMS Belfast
HMS Ajaxlehký křižník
HMS Argonaut
HMS Emerald
HNMS Flores
HMS Orionlehký křižník
HMS Cattistock
HMS Grenvillevůdčí torpédoborec
HMS Jervis
ORP Krakowiakeskortní torpédoborec
HMS Pytchley
HMS Ulstertorpédoborec
HMS Ulyssestorpédoborec
HMS Undauntedtorpédoborec
HMS Undinetorpédoborec
HMS Uraniatorpédoborec
HMS Urchintorpédoborec
HMS Ursatorpédoborec



Task Force E  Rear Admiral Frederick Dalrymple-Hamilton HMS Belfast
HMS Belfast
HMS Diadem
HMCS Algonquintorpédoborec
HMS Bleasdale
HMS Faulknorvůdčí torpédoborec
HMS Furytorpédoborec
HNMS Glaisdale
HMS Kempenfelt

La Combattante
HMCS Siouxtorpédoborec
HMS Stevenstone
HMS Venustorpédoborec
HMS Vigilanttorpédoborec



Task Force D  Rear Admiral Wilfred Rupert Patterson HMS Mauritius
HMS Arethusa

HMS Danae

ORP Dragon
HMS Eglinton
HMS Frobishertěžký křižník
HMS Kelvin

HMS Mauritius

HMS Middletoneskortní torpédoborec
HMS Ramilliesbitevní loď
HMS Robertsmonitor
HMS Saumarezvůdčí torpédoborec
HMS Scorpiontorpédoborec
HMS Scourgetorpédoborec
HMS Serapistorpédoborec
KNM Stordtorpédoborec
HMS Swifttorpédoborec
KNM Svennertorpédoborec
HMS Verulamtorpédoborec
HMS Viragotorpédoborec
HMS Warspite

URL : https://www.valka.cz/Normandie-spojenecke-namorni-jednotky-t161815#508533Verze : 0
MOD