Main Menu
User Menu

Oblastní letecké dispečerské stanoviště Brno [1961-1976]

Regional Air Traffic Control Station Brno

     
Název:
Name:
Oblastní stanoviště letecké dispečerské stanoviště Brno
Originální název:
Original Name:
Oblastní stanoviště letecké dispečerské stanoviště Brno
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1961
Předchůdce:
Predecessor:
?
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1976
Nástupce:
Successor:
Oblastní stanoviště řízení letů Brno
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1961-01.09.1969 Velitelské stanoviště 2. sboru protivzdušné obrany státu
01.09.1969-01.10.1976 Velitelské stanoviště 2. divize protivzdušné obrany státu
OPERAČNĚ:
01.09.1961-01.04.1967 Ústřední letecké dispečerské stanoviště
01.04.1967-01.10.1976 Ústřední letecké dispečerské stanoviště
Dislokace:
Deployed:
01.09.1961-01.10.1976 Brno, Jaselské kasárny /

Velitel:
Commander:
01.09.1961-DD.08.1962 Bílý, Jan (Major)
DD.08.1962-DD.08.1972 Zolvík, Miroslav (Podplukovník)
DD.08.1972-01.10.1976 Farbiak, Ondrej (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:


Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.vojenstvi.cz (Vaše dotazy, odpovídá Dr. Pavel Minařík, CSc,)
URL : https://www.valka.cz/Oblastni-letecke-dispecerske-stanoviste-Brno-1961-1976-t159148#485570Verze : 5