Main Menu
User Menu

Velitelské stanoviště 2. divize protivzdušné obrany státu [1969-1991]

Command Post of 2nd State Air Defense Division

     
Název:
Name:
Velitelské stanoviště 2. divize protivzdušné obrany státu
Originální název:
Original Name:
Velitelské stanoviště 2. divize protivzdušné obrany státu
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1969
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelské stanoviště 2. sboru protivzdušné obrany státu
Datum zániku:
Disbanded:
01.05.1991
Nástupce:
Successor:
2. velitelské stanoviště 2. divize protivzdušné obrany
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1969-01.05.1991 2. divize protivzdušné obrany státu
Dislokace:
Deployed:
01.09.1969-01.05.1991 Brno, Jaselské kasárny ("mírové" VS) /
01.09.1969-01.05.1991 Rebešovice, Zodolněné velitelské stanoviště ("bojové" VS) /

Velitel:
Commander:
01.09.1969-DD.09.1971 Farbiak, Ondrej (Podplukovník) - pověřen
DD.09.1971-31.12.1988 Brůžek, Frntišek (Plukovník)
01.01.1989-01.05.1991 Vraný, Pavel (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1969-01.05.1991 31. letištní prapor
01.09.1969-01.10.1976 Oblastní stanoviště letecké dispečerské stanoviště Brno
01.09.1969-01.05.1991 Velitelské stanoviště 8. stíhacího leteckého pluku
01.10.1976-31.12.1986 Oblastní stanoviště řízení letů Brno
01.09.1978-01.05.1991 Naváděcí stanoviště NS-1
01.09.1978-01.05.1991 Naváděcí stanoviště NS-2
01.09.1978-01.05.1991 Naváděcí stanoviště NS-3
DD.MM.1983-01.05.1991 Naváděcí stanoviště NS-4 Mierovo
14.01.1991-01.05.1991 Pomocné naváděcí stanoviště Močiar
14.01.1991-01.05.1991 Pomocné naváděcí stanoviště Velká Ida
01.05.1991-31.12.1992 Naváděcí stanoviště NS-1
01.05.1991-31.12.1992 Naváděcí stanoviště NS-2
01.05.1991-10.02.1992 Naváděcí stanoviště NS-3
01.05.1991-12.02.1992 Naváděcí stanoviště NS-4 Mierovo
01.05.1991-01.12.1991 Naváděcí stanoviště NS-5
01.05.1991-30.11.1991 Naváděcí stanoviště NS-6
01.12.1991-10.12.1991 Naváděcí stanoviště NS-1
01.12.1991-10.12.1991 Naváděcí stanoviště NS-2 Močiar

Ručně vyplněné položky:
01.09.1969-01.05.1991
Poznámka:
Note:
01.09.1969-01.05.1991 VÚ 6301 Rebešovice
2. velitelské stanoviště 2. divize protivzdušné obrany státu
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSLA, fond 00000 (2. divize protivzdušné obrany státu)
URL : https://www.valka.cz/Velitelske-stanoviste-2-divize-protivzdusne-obrany-statu-1969-1991-t48576#454422Verze : 4
MOD
Velitelské stanoviště 2. divize PVOS


Krycí číslo:VÚ 6301


Zřízeno: 1.9.1969


Dislokace: Rebešovice


Nadřízený stupeň: Velitelství 2. d PVOS


Zrušení:


Popis SVS a částečně i činnosti v HoSy/PoSy PVOS:
www.fortifikace.net
URL : https://www.valka.cz/Velitelske-stanoviste-2-divize-protivzdusne-obrany-statu-1969-1991-t48576#189262Verze : 1
.
Velitelské stanoviště 2. divize protivzdušné obrany státu [1969-1991] - Velitelské stanoviště Rebešovice


Zdroj: www.mapy.cz
a 
BEZ NICH BY NEPŘISTÁLI 

(Svět křídel Cheb 2013)

Velitelské stanoviště Rebešovice


Zdroj: www.mapy.cz
a
"BEZ NICH BY NEPŘISTÁLI"

(Svět křídel Cheb 2013)

URL : https://www.valka.cz/Velitelske-stanoviste-2-divize-protivzdusne-obrany-statu-1969-1991-t48576#605793Verze : 3