Main Menu
User Menu

Velitelské stanoviště 22. stíhací letecké divize [1954-1958]

Command Post of 22nd Fighter Air Division

     
Název:
Name:
Velitelské stanoviště 22. stíhací letecké divize
Originální název:
Original Name:
Divizní velitelské stanoviště 22. stíhací letecké divize
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1954
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelské stanoviště 22. letecké stíhací divize
Datum zániku:
Disbanded:
30.09.1958
Nástupce:
Successor:
Velitelské stanoviště 22. stíhací letecké divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1954-30.09.1958 22. stíhací letecká divize
01.11.1954-01.03.1955 Ústřední velitelské stanoviště
01.04.1955-31.12.1956 Velitelské stanoviště letectva
01.01.1957-30.09.1958 Ústřední velitelské stanoviště letectva a protivzdušné obrany státu
Dislokace:
Deployed:
01.11.1954-30.09.1958 Chrudim; kasárny "Pedák" ; /

Velitel:
Commander:
01.11.1954-30.09.1958 Růžička, Václav (Kapitán)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1954-01.11.1955 Radiotechnická stanice Třebosice
01.11.1954-30.09.1958 Velitelské stanoviště 3. stíhacího leteckého pluku
01.11.1954-30.09.1958 Velitelské stanoviště 4. stíhacího leteckého pluku

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
Divizní velitelské stanoviště (DVS)- "Pedák"
Loc.: 49°57'1.616"N, 15°47'0.071"E


Chrudim, radiolokační stanoviště
Zdroje:
Sources:
www.vojenstvi.cz
www.valka.cz
URL : https://www.valka.cz/Velitelske-stanoviste-22-stihaci-letecke-divize-1954-1958-t145987#469207Verze : 1