Main Menu
User Menu

Divize tankových granátníků SS Wiking [1942-1943]

SS Tank Grenadier Division Wiking

SS-Panzergrenadier-Division Wiking

     
Název:
Name:
Divize tankových granátníků SS Wiking
Originální název:
Original Name:
SS-Panzergrenadier-Division Wiking
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.11.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Divize SS Wiking
Datum zániku:
Disbanded:
22.10.1943
Nástupce:
Successor:
5. tanková divize SS Wiking
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.11.1942-DD.12.1942 LII. armádní sbor
DD.12.1942-DD.01.1943 III. tankový sbor
DD.01.1943-DD.03.1943 LVII. tankový sbor
DD.03.1943-DD.06.1943 XXXX. tankový sbor
DD.06.1943-DD.07.1943 XXIV. tankový sbor
DD.07.1943-DD.08.1943 1. tanková armáda
DD.08.1943-DD.09.1943 XXXX. tankový sbor
DD.09.1943-22.10.1943 III. tankový sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
09.11.1942-01.05.1943 Steiner, Felix Martin Julius (SS-Obergruppenführer und General der Waffen-SS)
01.05.1943-22.10.1943 Gille, Herbert Otto (SS-Obergruppenführer und General der Waffen-SS)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.1942-22.10.1943 Schönfelder, Manfred (SS Sturmbannführer)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.01.1942-DD.07.1943 Finský dobrovolnický prapor Zbraní SS
09.11.1942-22.10.1943 Pluk tankových granátníků SS Germania
09.11.1942-22.10.1943 Pluk tankových granátníků SS Westland
28.02.1943-22.10.1943 Tankový pluk SS 5

Ručně vyplněné položky:
09.11.1942-22.10.1943 Divizní jednotky SS Wiking
Čestný název:
Honorary Name:
09.11.1942-22.10.1943 Wiking
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/
URL : https://www.valka.cz/Divize-tankovych-granatniku-SS-Wiking-1942-1943-t145585#468373Verze : 1
MOD