Main Menu
User Menu

325. stíhací křídlo (protivzdušné obrany) [1956-1968]

325th Fighter Wing (Air Defense)

     
Název:
Name:
325. stíhací křídlo (protivzdušné obrany)
Originální název:
Original Name:
325th Fighter Wing (Air Defense)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.09.1956
Předchůdce:
Predecessor:
325. přepadové stíhací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
01.07.1968
Nástupce:
Successor:
325. křídlo pro zdokonalovací výcvik stíhačů
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.10.1956-01.03.1959 25. letecká divize (obranná)
01.03.1959-10.02.1960 25. letecká divize (SAGE)
10.02.1960-01.04.1966 ?
01.04.1966-01.07.1968 25. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
18.10.1956-01.07.1968 Tacoma, McChord AFB
Velitel:
Commander:
18.10.1956-DD.02.1957 Crouch, Henry L. Jr (Colonel)
DD.02.1957-DD.05.1957 ?, ? ( ? )
DD.06.1957-10.07.1957 Stewart, James C. (Colonel)
10.07.1957-06.06.1958 -, - (-)
06.06.1958-08.07.1958 Tyler, Henry S. Jr (Colonel)
08.07.1958-15.02.1960 King, Charles W. (Colonel)
15.02.1960-05.12.1960 Reed, James F. (Colonel)
05.12.1960-DD.07.1962 Smith, Donavon F. (Colonel)
DD.07.1962-28.07.1962 McKee, Jack E. (Colonel)
28.07.1962-03.08.1965 Davenport, Dean (Colonel)
03.08.1965-21.10.1966 Ford, Louis W. (Colonel)
21.10.1966-01.07.1968 Downing, Harry L. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
18.10.1956-01.04.1963 325. letištní skupina
18.10.1956-25.03.1960 325. stíhací skupina (protivzdušné obrany)
08.07.1957-01.02.1961 325. skupina údržby a zásobování
01.04.1963-01.07.1968 325. skupina bojového zabezpečení

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/325-stihaci-kridlo-protivzdusne-obrany-1956-1968-t138697#452844Verze : 1
MOD