Main Menu
User Menu

25. letecká divize (obranná) [1949-1952]

25th Air Division (Defense)

     
Název:
Name:
25. letecká divize (obranná)
Originální název:
Original Name:
25th Air Division (Defense)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.06.1949
Předchůdce:
Predecessor:
25. divize protivzdušné obrany
Datum zániku:
Disbanded:
01.02.1952
Nástupce:
Successor:
25. letecká divize (obranná)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1949-08.07.1949 Velitelství protivzdušné obrany
08.07.1949-01.08.1950 4. letecká armáda
10.11.1949-01.08.1950 dočasně podřízena : ?
01.08.1950-01.02.1952 ?
Dislokace:
Deployed:
20.06.1949-14.09.1951 Silver Lake
14.09.1951-01.02.1952 Tacoma, McChord AFB
Velitel:
Commander:
20.04.1949-01.02.1952 Vincent, Clinton D. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.10.1948-12.07.1949 531. skupina navádění letadel a včasné výstrahy
DD.06.1949-01.05.1951 454. bombardovací skupina (střední)
16.11.1949-06.02.1952 505. skupina navádění letadel a včasné výstrahy
20.06.1955-01.03.1959 326. stíhací skupina (protivzdušné obrany)
18.10.1956-01.03.1959 325. stíhací křídlo (protivzdušné obrany)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/25-letecka-divize-obranna-1949-1952-t139141#453288Verze : 0
MOD