Main Menu
User Menu

25. letecká divize (SAGE) [1959-1966]

25th Air Division (SAGE)

     
Název:
Name:
25. letecká divize (SAGE)
Originální název:
Original Name:
25th Air Division (SAGE)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1959
Předchůdce:
Predecessor:
25. letecká divize (obranná)
Datum zániku:
Disbanded:
01.04.1966
Nástupce:
Successor:
25. letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.03.1959-01.07.1960 ?
01.07.1960-01.04.1966 Velitelství protivzdušné obrany
Dislokace:
Deployed:
01.03.1959-01.04.1966 Tacoma, McChord AFB
Velitel:
Commander:
01.03.1959-15.08.1959 Bond, Charles R. Jr (Brigadier General)
15.08.1959-13.08.1962 Shores, Von R. (Major General)
13.08.1962-01.06.1964 Spicer, Henry R. (Major General)
01.06.1964-05.03.1966 Elder, William E. (Major General)
05.03.1966-01.04.1966 Rouse, John A. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.03.1959-10.02.1960 325. stíhací křídlo (protivzdušné obrany)
01.03.1959-10.02.1960 326. stíhací skupina (protivzdušné obrany)
01.03.1959-15.04.1960 337. stíhací skupina (protivzdušné obrany)
01.03.1959-15.04.1960 408. stíhací skupina (protivzdušné obrany)
01.09.1963-01.04.1966 408. stíhací skupina (protivzdušné obrany)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/25-letecka-divize-SAGE-1959-1966-t139142#453289Verze : 0
MOD