Main Menu
User Menu

433. skupina pro přepravu jednotek [1943-1946]

433rd Troop Carrier Group

     
Název:
Name:
433. skupina pro přepravu jednotek
Originální název:
Original Name:
433rd Troop Carrier Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.01.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.01.1946
Nástupce:
Successor:
433. skupina pro přepravu jednotek
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.02.1943-DD.02.1943 1. velitelství pro přepravu jednotek
DD.02.1943-19.03.1943 52. křídlo pro přepravu jednotek
19.03.1943-15.04.1943 50. křídlo pro přepravu jednotek
15.04.1943-02.06.1943 53. křídlo pro přepravu jednotek
02.06.1943-DD.09.1943 50. křídlo pro přepravu jednotek
DD.09.1943-04.10.1943 5. letecká armáda
04.10.1943-15.01.1946 54. křídlo pro přepravu jednotek
Dislokace:
Deployed:
09.02.1943-19.03.1943 Florence AAB
19.03.1943-01.06.1943 Knob Noster, Army Air Base, Knob Noster
01.06.1943-01.08.1943 Laurinburg-Maxton AAB
01.08.1943-07.09.1943 Fort Wayne, Baer Field
DD.08.1943-DD.11.1943 Port Moresby, ? /
DD.11.1943-07.11.1944 Nadzab, Nadzab Airfield /
07.11.1944-11.02.1945 Biak Island
11.02.1945-DD.06.1945 Tanauan, Tanauan Airfield /
DD.06.1945-30.09.1945 City of Angeles, Army Air Base Clark Field /
30.09.1945-15.01.1946 Tachikawa, Tachikawa Airfield /

Velitel:
Commander:
10.02.1943-17.04.1945 Guile, Cecil B. (Lieutenant Colonel)
17.04.1945-DD.09.1945 Calliham, Marvin O. (Lieutenant Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/433-skupina-pro-prepravu-jednotek-1943-1946-t137801#451945Verze : 2
MOD