Main Menu
User Menu

53. křídlo pro přepravu jednotek [1942-1945]

53rd Troop Carrier Wing

     
Název:
Name:
53. křídlo pro přepravu jednotek
Originální název:
Original Name:
53rd Troop Carrier Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
11.10.1945
Nástupce:
Successor:
53. stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
01.08.1942-26.08.1942 Milwaukee, General Billy Mitchell Field
26.08.1942-15.09.1942 Fayetteville, Pope Field
15.09.1942-05.11.1942 San Antonio, Fort Sam Houston
05.11.1942-15.04.1943 Austin, Bergstrom Army Airfield
15.04.1943-25.07.1943 Knob Noster, Army Air Base, Knob Noster
25.07.1943-19.09.1943 Alliance, Alliance Army Airfield
19.09.1943-20.12.1943 ?, Laurinburg-Maxton Army Air Base
20.12.1943-19.01.1944 Fayetteville, Pope Field
19.01.1944-11.03.1944 -
11.03.1944-20.02.1945 Greenham, RAF Station Greenham Common
20.02.1945-01.10.1945 Voisenon, ?
01.10.1945-11.10.1945 Orangetown, Camp Shanks

Velitel:
Commander:
01.08.1942-22.08.1942 Clark, Harold L. (Colonel)
22.08.1942-11.10.1945 Beach, Maurice M. (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
03.11.1942-15.02.1943 61. skupina pro přepravu jednotek
03.11.1942-24.12.1942 89. skupina pro přepravu jednotek
15.04.1943-02.06.1943 433. skupina pro přepravu jednotek
15.04.1943-16.10.1943 434. skupina pro přepravu jednotek
15.04.1943-19.07.1943 436. skupina pro přepravu jednotek
DD.07.1943-20.07.1943 440. skupina pro přepravu jednotek
17.02.1944-10.07.1945 437. skupina pro přepravu jednotek
03.03.1944-DD.07.1945 434. skupina pro přepravu jednotek
03.03.1944-DD.08.1945 436. skupina pro přepravu jednotek

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/53-kridlo-pro-prepravu-jednotek-1942-1945-t29436#494543Verze : 0
MOD
vytvořen jako 53rd Troop Carrier Wing 27.7.1942
Aktivován 1.8.1942
Podřízen 9.AF od března 1944 do května 1945
Navrátil se zpět do USA v říjnu 1945
Deaktivován 11.10.1945
Přetvořen na 53rd Fighter Wing
Deaktivován 31.10.1950


Groups
61st - 1942 - 1943
63rd - 1942 - 1943
89th - 1942
313th - 1942 314th - 1942
316th - 1942
433rd - 1943
434th - 1943; 1944 - 1945
435th - 1943; 1944 - 1945
436th - 1943; 1944 - 1945
437th - 1943; 1944 - 1945
438th - 1943; 1944 - 1945
439th - 1943
440th - 1943


Stations
General Billy Mitchell Field, Wis, 1.8.1942
Fayetteville, Pope Field , 26.8.1942
Ft Sam Houston, Tex, 15.9.1942
Austin, Bergstrom Army Airfield , 5.11.1942
Knob Noster, Army Air Base, Knob Noster , 15.4.1943
Alliance AAFld, Neb, 25.7.1943 Laurinburg-Maxton AAB, NC, 19.9.1943
Fayetteville, Pope Field , 20.12.1943 - 19.1.1944
Greenham, RAF Greenham Common , 11.3.1944
Voisenon, France, 20.2. - říjen 1945
Orangetown, Camp Shanks , 1. - 11.10.1945


Commanders
Col Harold L Clark, 1.8.1942
Brig Gen Maurice M Beach, 22.8.1942 - 1945


Campaigns
American Theater
Normandy
Northern France
Southern France
Rhineland
Ardennes - Alsace
Central Europe


Decorations
None
URL : https://www.valka.cz/53-kridlo-pro-prepravu-jednotek-1942-1945-t29436#104734Verze : 1