Main Menu
User Menu

XIX. armádní sbor (motorizovaný) [1940-1940]

XIX Army Corps (motorized) / XIX. Armeekorps (motorisiert)

     
Název:
Name:
XIX. armádní sbor (motorizovaný)
Originální název:
Original Name:
XIX. Armeekorps (motorisiert)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.06.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Guderianova skupina
Datum zániku:
Disbanded:
16.11.1940
Nástupce:
Successor:
Tanková skupina 2
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
30.06.1940-DD.07.1940 12. armáda
DD.07.1940-DD.09.1940 18. armáda
DD.09.1940-16.11.1940 Hlavní velitelství pozemního vojska
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
30.06.1940-16.11.1940 Guderian, Heinz Wilhelm (Generaloberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
30.06.1940-24.10.1940 Nehring, Walther Kurt Josef (Generalmajor)
25.10.1940-16.11.1940 Liebenstein, Kurt Freiherr von (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando XIX. Armeekorps (motorisiert)
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/XIX-armadni-sbor-motorizovany-1940-1940-t129021#435210Verze : 0
MOD