Main Menu
User Menu

5. flotila torpédovek [1938-1945]

5th Torpedo Boats Flotilla / 5. Torpedoboots-Flottille

     
Název:
Name:
5. flotila torpédovek
Originální název:
Original Name:
5. Torpedoboots-Flottille
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
01.11.1938-DD.MM.RRRR Swinemünde, ? /
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Oslo, ? /
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Arendal, ? /
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Kristiansand, ? /

Velitel:
Commander:
11.11.1938-26.11.1939 Heyke, Rudolf (Korvettenkapitän)
27.11.1939-19.01.1940 - ( - )
20.01.1940-12.12.1940 Henne, Wolf (Korvettenkapitän)
12.12.1940-15.02.1941 Neuss, Helmut (Kapitänleutnant)
16.02.1941-23.03.1941 Marks, Hans (Korvettenkapitän)
24.03.1941-30.03.1941 Hoffmann, Heinrich (Korvettenkapitän)
31.03.1941-31.01.1943 Schmidt, Moritz (Korvettenkapitän)
01.02.1943-19.04.1943 - ( - )
20.04.1943-16.11.1943 Koppenhagen, Rudolf (Korvettenkapitän)
17.11.1943-02.10.1944 Hoffmann, Heinrich (Korvettenkapitän)
02.10.1944-08.05.1945 Hansen-Nootbaar, Jan Heinrich (Korvettenkapitän)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/ ; https://www.deutschekriegsmarine.de/
URL : https://www.valka.cz/5-flotila-torpedovek-1938-1945-t12388#428087Verze : 0
MOD
5. flotila torpédovek / 5. Torpedoboots-Flottille



hlavní inženýři flotily:


leden 1939 – říjen 1940 – kapitán poručík Ing. Kurt Wagner
říjen 1940 – prosinec 1940 - kapitán poručík Ing. Baumgarten
prosinec 1940 – leden 1944 – korvetní kapitán Ing. Johann Müller
leden 1944 – červenec 1944- kapitán poručík Ing. Richard Meier
srpen 1944 – květen 1945 – korvetní kapitán Ing. Schönekäs



lodě patřící flotile:


Möwe
Albatros
Falke
Greif
Kondor
Tiger
T 34
T 35
T 36


od roku 1940 patříla k flotile i loď:


Seeadler


v roce 1941 byly flotile přiděleny lodě:


Jaguar
Iltis
T 23
T 33


od roku 1944 patřily k flotile lodě:


T 14
T 28
URL : https://www.valka.cz/5-flotila-torpedovek-1938-1945-t12388#41072Verze : 0