Main Menu
User Menu

3. flotila torpédovek [1941-1945]

3rd Torpedo Boats Flotilla / 3. Torpedoboots-Flottille

     
Název:
Name:
3. flotila torpédovek
Originální název:
Original Name:
3. Torpedoboots-Flottille
Datum vzniku:
Raised/Formed:
31.03.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Elbing, ? /
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Gotenhafen, ? /
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Swinemünde, ? /

Velitel:
Commander:
31.03.1941-12.05.1941 Gotzmann, Werner (Kapitänleutnant)
13.05.1941-13.10.1942 Wilcke, Hans (Korvettenkapitän)
14.10.1942-05.11.1942 Koppenhagen, Rudolf (Fähnrich)
05.11.1942-26.06.1943 Schuur, Heinrich (Korvettenkapitän)
27.06.1943-12.09.1943 Kohlauf, Franz (Korvettenkapitän)
13.09.1943-01.11.1943 Gotzmann, Werner (Kapitänleutnant)
08.11.1943-DD.12.1944 Verlohr, Wilhelm (Korvettenkapitän)
DD.12.1944-08.05.1945 Hoepner, August (Korvettenkapitän)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/ ; https://www.deutschekriegsmarine.de/
URL : https://www.valka.cz/3-flotila-torpedovek-1941-1945-t12386#428082Verze : 0
MOD
3. flotila torpédovek / 3. Torpedoboots-Flottille



hlavní inženýři:


červenec 1941 – březen 1943 – kapitán poručík Ing. Wierig
březen 1943 – září 1943 – kapitán poručík Ing. Züllich
září 1943 – květen 1945 - kapitán poručík Ing. Gessler


lodě patřící flotile:


T 13
T 14
T 15
T 16
T 17
T 18
T 19


roku 1942 byly k flotile přiděleny tyto lodě:


T 20
T 21
URL : https://www.valka.cz/3-flotila-torpedovek-1941-1945-t12386#41068Verze : 0