Main Menu
User Menu

1. pěší brigáda [1919-1920]

1st Infantry Brigade

     
Název:
Name:
1. pěší brigáda
Originální název:
Original Name:
1. pěší brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.02.1919
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1920
Nástupce:
Successor:
7. pěší brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.02.1919-19.05.1919 Zemské vojenské velitelství na Slovensku
19.05.1919-20.10.1919 1. divise
20.10.1919-01.01.1920 1. divise
Dislokace:
Deployed:
20.10.1919-01.01.1920 Josefov, Velitelská budova /

Velitel:
Commander:
05.02.1919-25.04.1919 Hrbenský, Arnošt (Podplukovník)
25.04.1919-20.10.1919 Kopfstein, Arnošt (Plukovník)
20.10.1919-01.01.1920 Boucher de la Rupelle, Arthur-Ernest-Marie (Plukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:

URL : https://www.valka.cz/1-pesi-brigada-1919-1920-t120283#412790Verze : 3
MOD