Main Menu
User Menu

1. divise, velitelství [1919-1919]

Headquarters of the 1st Division

     
Název:
Name:
1. divise
Originální název:
Original Name:
1. divise
Datum vzniku:
Raised/Formed:
18.07.1919
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1919
Nástupce:
Successor:
10. divise
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.07.1919-24.09.1919 Východní armádní skupina
Dislokace:
Deployed:
18.07.1919-15.08.1919 slovenské válčiště
15.08.1919-25.08.1919 Michalovce,
25.08.1919-24.09.1919 Mukačevo, radnice

Velitel:
Commander:
18.07.1919-24.09.1919 Drobný, Jan (generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
18.07.1919-24.09.1919
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
19.05.1919-20.10.1919 1. pěší brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Zemské vojenské velitelství pro Podkarpatskou Rus
URL : https://www.valka.cz/1-divise-velitelstvi-1919-1919-t120567#413585Verze : 1
MOD