Main Menu
User Menu

270. pěší divize [1942-1945]

270th Infantry Division / 270. Infanterie-Division

     
Název:
Name:
270. pěší divize
Originální název:
Original Name:
270. Infanterie-Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
21.04.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Küstenschutzverband Tromsö
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.05.1942-26.01.1943 Vyšší velitelství LXXI
26.01.1943-DD.12.1944 LXXI. armádní sbor
DD.01.1945-DD.04.1945 Armádní oddíl Narvik
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
21.04.1942-17.08.1943 Sodan, Ralf (Generalleutnant)
17.08.1943-08.05.1945 Brabänder, Hans (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/270-pesi-divize-1942-1945-t11332#541330Verze : 0
MOD
270. Infanterie-Division
URL : https://www.valka.cz/270-pesi-divize-1942-1945-t11332#35800Verze : 0
MOD
Velitel:
Generalleutnant Ralf Sodan (?.04/ 1942 - 17.8. 1943)
Generalleutnant Hans Brabänder (17.8. 1943 - 8.5. 1945)


Operace:
Norsko (04/ 1942 - 05/ 1945)
URL : https://www.valka.cz/270-pesi-divize-1942-1945-t11332#35801Verze : 0
MOD
Organizace:


341. Grenadier Regiment - 341.granátnický pluk
856. Grenadier Regiment - 856.granátnický pluk
270. Artillery Battalion - 270.dělostřelecký prapor
102. Panzerjäger Company - 102.protitanková rota
270. Reconnaissance Battalion - 270.průzkumný prapor
270. Pioneer Battalion - 270.ženijní prapor
270. Signals Battalion - 270.spojovací prapor
URL : https://www.valka.cz/270-pesi-divize-1942-1945-t11332#35802Verze : 0
MOD