Main Menu
User Menu

LXXI. armádní sbor [1943-1945]

LXXI Army Corps / LXXI. Armeekorps

     
Název:
Name:
LXXI. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
LXXI. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.01.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Vyšší velitelství LXXI
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.01.1943-DD.11.1944 Armáda Norsko
DD.11.1944-DD.03.1945 20. horská armáda
DD.03.1945-08.05.1945 Armádní oddíl Narvik
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? /

Velitel:
Commander:
26.01.1943-15.12.1944 Moser, Willy (Generalleutnant)
15.12.1944-08.05.1945 Mauchenheim-Bechtolsheim, Anton Reichard Freiherr von (General der Artilerie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
26.01.1943-DD.09.1944 Watzdorf, Bernhard von (Oberst)
DD.09.1944-DD.05.1945 Merkel, Reinhard (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.03.1942-DD.06.1942 702. pěší divize
26.01.1943-DD.12.1944 270. pěší divize
DD.01.1945-DD.04.1945 210. pěší divize
DD.03.1945-DD.04.1945 Divizní štáb ke zvláštnímu použití 140

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando LXXI. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/LXXI-armadni-sbor-1943-1945-t10204#450108Verze : 0
MOD