Main Menu
User Menu

Košariská

okr. Myjava

     
Název:
Name:
Košariská
Originální název:
Original Name:
Košariská
Další názvy:
Other Names:
Košariská (1926), Košariská-Priepasné (1927), Košariská (1957)
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Myjava
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°40'14.45"N 17°35'48.31"E
Místní části:
Local Municipalities:
kopanice U Štefov, Dolné Košariská, U Plačkov, Horné Košariská, U Martinkov, U Šindelov, U Trvajov, U Mosnákov, Lopusná
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1786
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol evanjelický z rokov 1875-1880, neorenesančná a neoklasicistická stavba
- Pamätník padlým v 1. sv. vojne
- Pamätník partizánskych bojov v Lopušnej doline
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:

Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Obec vznikla v roku 1926 zlúčením niekoľkých kopaníc mesta Brezová pod Bradlom. Obec bola vyznamenaná Řádom rudé hvězdy. V roku 1957 sa osamostatnila časť kopaníc pod názvom Priepasné.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.kosariska.sk
URL : https://www.valka.cz/Kosariska-t108312#384612Verze : 0
MOD