Main Menu
User Menu

Divize ke zvláštnímu použití 431 [1939-1943]

431st Special Purpose Division

Division z.b.V. 431

     
Název:
Name:
Divize ke zvláštnímu použití 431
Originální název:
Original Name:
Division z.b.V. 431
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.10.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
26.03.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
20.10.1943-04.11.1939 Lipsko, Hotel Böhme /
04.11.1939-22.04.1940 Kalisz, ? /
22.04.1940-26.03.1943 Lodž, ? /

Velitel:
Commander:
20.10.1939-25.10.1939 Zimmermann, Emil (Generalmajor)
25.10.1939-01.12.1939 Meyer-Rabingen, Hermann (Generalmajor)
01.12.1939-01.10.1941 Zimmermann, Emil (Generalleutnant)
01.10.1941-DD.02.1943 Schwerin, Manfred von (Generalleutnant)
DD.02.1943-26.03.1943 Stein, Johann von (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
divize sloužila jako štáb pro jednotky zemských střelců ve Vojenském okruhu XXI
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.axishistory.com
URL CZ: https://www.valka.cz/Divize-ke-zvlastnimu-pouziti-431-1939-1943-t10486#605419Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/431st-Special-Purpose-Division-t10486#605419Version : 0
MOD
Operace:
Polsko (10/ 1939 - 03/ 1943)
URL CZ: https://www.valka.cz/Divize-ke-zvlastnimu-pouziti-431-1939-1943-t10486#31910Verze : 1
URL EN: https://www.armedconflicts.com/431st-Special-Purpose-Division-t10486#31910Version : 0
MOD