Main Menu
User Menu

Velitelství vojenské policie [1993-2005]

Headquarters of Military Police

     
Název:
Name:
Velitelství vojenské policie
Originální název:
Original Name:
Veliteľstvo vojenskej polície
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1993
Předchůdce:
Predecessor:
?
Datum zániku:
Disbanded:
01.07.2005
Nástupce:
Successor:
Ředitelství vojenské policie
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1993-01.09.1994 Velitelství Armády Slovenské republiky
01.09.1994-01.07.2002 Generální štáb Armády Slovenské republiky
01.07.2002-01.07.2005 Generální štáb Ozbrojených sil Slovenské republiky
Dislokace:
Deployed:
01.01.1993-01.07.2005 Trenčín, kasárny

Velitel:
Commander:
01.09.1994-31.12.2002 Gašpierik, Libor (Plukovník)
01.01.2003-31.03.2005 Zemko, František (Plukovník)
01.04.2005-01.07.2005 Bero, Stanislav (Plukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.02.1995-01.04.2000 Útvar zabezpečení Vojenské policie
01.04.2000-01.07.2005 Výcvikové středisko vojenské policie
01.04.2000-01.10.2001 Útvar technicko-odborných činností Vojenské policie

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.sme.sk
https://www.mp.mil.sk/
https://mp.mil.sk/43665/
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-vojenske-policie-1993-2005-t103821#373187Verze : 0
MOD