Main Menu
User Menu

Generální štáb Ozbrojených sil Slovenské republiky [2002- ]

General Staff of Armed Forces of Slovak Republic / Generálny štáb Ozbrojených síl Slovenskej republiky

     
Název:
Name:
Generální štáb Ozbrojených sil Slovenské republiky
Originální název:
Original Name:
Generálny štáb Ozbrojených síl Slovenskej republiky
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.2002
Předchůdce:
Predecessor:
Generálny štáb Armády Slovenskej republiky
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.RRRR
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.2002-DD.MM.RRRR Ministerstvo obrany
Dislokace:
Deployed:
01.07.2002-DD.MM.RRRR Bratislava, Kutuzovove kasárne
Velitel:
Commander:
01.07.2002-21.12.2004 Cerovský, Milan (Generál)
21.12.2004-16.12.2011 Bulík, Ľubomír (Generál)
16.12.2011-06.05.2014 Vojtek, Peter (Generálporučík)
06.05.2014-06.05.2018 Maxim, Milan (Generálporučík)
07.05.2018-DD.MM.RRRR Zmeko, Daniel (Generálporučík)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.04.2017-14.10.2018 Kocian, Miroslav (Generálmajor)
15.10.2018-28.05.2019 Lorinc, Miroslav (Brigádny generál)
28.05.2019-DD.MM.RRRR Lorinc, Miroslav (Generálmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.07.2002-01.10.2003 5. pluk radioelektronického boje
01.07.2002-01.10.2005 5. pluk speciálního určení
01.07.2002-DD.MM.2007 Posádkové velitelství Moldava nad Bodvou
01.07.2002-01.10.2002 Spojovací velitelství
01.07.2002-01.06.2009 Topografický ústav
01.07.2002-01.10.2002 Velitelství logistiky
01.07.2002-01.10.2002 Velitelství posádky Bratislava
01.07.2002-DD.MM.RRRR Velitelství pozemních sil
01.07.2002-01.12.2014 Velitelství sil výcviku a podpory
01.07.2002-01.07.2005 Velitelství vojenské policie
01.07.2002-DD.MM.RRRR Velitelství vzdušných sil
01.07.2002-01.10.2002 Velitelství výcviku
01.07.2002-01.10.2002 Čestná stráž ozbrojených sil Slovenské republiky
01.07.2002-01.06.2009 Štáb logistiky Generálniho štábu OS SR
01.07.2002-01.06.2009 Štáb personálniho manažmentu Generálniho štábu OS SR
01.03.2003-DD.MM.RRRR Vikariát Ordinariátu Ozbrojených sil Slovenské republiky
01.07.2006-01.06.2009 Velitelství vojenského zdravotníctví
01.08.2006-DD.MM.RRRR Úřad ekumenické pastorační služby OS SR
01.06.2009-DD.MM.RRRR Úrad hlavného lekára
01.06.2009-01.01.2014 Štáb pro operace
01.09.2009-DD.MM.RRRR Štáb pro podporu operací GŠ OS SR
01.01.2010-01.06.2013 SIGINT centrum Prešov
01.01.2014-DD.MM.RRRR Odbor síl speciálniho určení
01.01.2014-DD.MM.RRRR Strategické centrum krizového řízení
01.01.2014-DD.MM.RRRR Štáb strategického plánování
01.07.2014-DD.MM.RRRR Velitelství posádky Bratislava
01.06.2019-DD.MM.RRRR Velitelství sil pro speciální operace
DD.MM.RRRR-01.01.2014 Štáb strategického plánování a rozvoja spůsobilostí

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Ján Lichner, Jaroslav Nižňanský, Imrich Purdek, Milan Šmida, Pavol Vitko - V službách vlasti, demokracie a mieru, Magnet Press, ISBN 978-80-89169-14-6 www.mosr.sk, archív autora
URL : https://www.valka.cz/Generalni-stab-Ozbrojenych-sil-Slovenske-republiky-2002-t49030#332222Verze : 2
MOD
Generálny štáb Ozbrojených síl Slovenskej republiky


Vznik: 1.7.2002 sa Generálny štáb Armády SR na základe zákona č. 321/2002 o ozbrojených silách Slovenskej republiky reorganizuje na Generálny štáb Ozbrojených síl Slovenskej republiky
URL : https://www.valka.cz/Generalni-stab-Ozbrojenych-sil-Slovenske-republiky-2002-t49030#294147Verze : 1
MOD